Закону для створення львівської агломерації немає, – сільський голова

Реформа децентралізації гальмується через те, що законотворень не виписав чітких правил.

Про це сьогодні, 28 жовтня, під час прес-конференції на тему: «Чому боєць 24-ї бригади Підкуймуха приїхав захищати землю Лисиничів від Львівської агломерації?»,  яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив голова бюджетної комісії Лисиничивської сільської ради Любомир Хавунко.

– Нас запрошують: давайте, будемо грати в ту гру. А правила гри навіть добре не сформульовані. Так воно не робиться, – вважає він.

Його ж підтримує мешканка села Лисиничі Оксана Нагірна.

– Я вважаю, що закон про децентралізацію не остаточно опрацьований. Там прописано як увійти в об’єднану громаду. А як вийти з того об’єднання, якщо не влаштовує одну, другу, десяту громаду? Може, цей закон і добрий на перспективу. Але коли там прописано тільки те, як туди ввійти, а невідомо як звідти вийти і хто мене звідти випустить, то це питання не на часі, – каже вона.

Сільський голова села Лисиничі Мирон Бедрій також вважає, що не варто поспішати з об’єднанням з будь-ким.

– У мене, як в сільського голови, який бачить це все зсередини, складається враження, що громади об’єднуються заради того, щоби об’єднатися. Остаточно це питання ще не є вивченим. Кожен сільський голова бачить себе господарем на своїй території і хоче, щоби навколо нього об’єдналися, – зауважив він.

На його думку, варто зберегти Пустомитівський район.

– Ми розуміємо, що на Пустомитівщині об’єднаних самодостатніх громад без таких сіл, як Сокільники, Лисиничі, Підбірці, Солонка, не буде. На сьогодні пройдуть вибори в Давидівській територіальній громаді. Це буде приклад. Ми подивимося, що буде далі, – Мирон Бедрій не поспішає приймати рішення.

Нагадаємо, що Лисиничам пропонують увійти в територіальну громаду Мурованого, Янева та інші.

– Я не розумію, чим ми так їм цікаві, – дивується сільський голова.

Натомість мешканка села пояснює це просто:
– Їх цікавить наша земля, яку ми можемо використати у інтересах свого села, – каже Оксана Нагірна.

За словами голови, зараз село готує земельні ділянки для продажу з аукціону та для інвестицій.

– Якщо ми впродовж року реалізуємо свої проекти, які запланували, то зможемо цілком себе утримувати – і школу, і садочок, і народні доми, і медицину, – каже Мирон Бедрій.

Він також розповів, що міський голова Львова запрошував на нараду зі створення агломерації сільських голів з сіл, поблизу Львова. Всім дали, навіть, який проект меморандуму.

– Але зараз немає такого закону, щоби можна було створити агломерацію. Тому це все – на словах, – впевнений сільський голова Лисиничів.

Тому, за словами голови земельної комісії Лисиничівської сільської ради Віри Кіт, депутати сільради наразі дотримуються нейтралітету і не хочуть входити до жодних територіальних громад.

– Ми хочемо вивчити досконало все. Щоби кудись вступати, треба знати куди вступати. Коли ми вивчимо все, проаналізуємо, тоді і буде прийняте рішення, – вважає вона.

Довідка з Вікіпедії 
Львівська агломерація — моноцентрична агломерація з центром у місті Львів з населенням понад 1 млн. осіб. Найбільша в Західній Україні. Розташована в верхів’ях рік Дністер і Західний Буг. Головні чинники створення і існування агломерації: давнє княже місто України, головний центр західної України, перепуття транспортних шляхів у Європу і з Європи, Львівський головний залізничний вокзал, Львівський міжнародний аеропорт.
Складається з міст Львів, Винники, Дубляни, Пустомити, Жовква, Городок, Новояворівськ, Камянка-Бузька, Миколаїв, Яворів, селищ міського типу Брюховичі, Рудне, Куликів, Запитів, Новий Яричів, Івано-Франкове, Щирець, Великий Любінь та інших сіл в радіусі 30-50 км від Львова у Пустомитівському, Городоцькому, Яворівському, Жовківському та Кам’янка -Бузькому районах. 
 

Архіви