Лисиничі не хочуть стати частиною Львова – мають приклад Кривчиців

Сержант 24-ї окремої механізованої Залізної бригади імені Князя Данила Галицького Степан Підкуймуха, який зараз перебуває вдома у Лисиничах у відпустці, стверджує, що не викрадав людей, як його в цьому звинувачують.

Він лише затримав та привіз до Пустомитівського відділення поліції особу, яка розповсюджувала листівки з брехливим змістом про нього, разом з тими листівками.

Про це сьогодні, 28 жовтня, під час прес-конференції на тему: «Чому боєць 24-ї бригади Підкуймуха приїхав захищати землю Лисиничів від Львівської агломерації?»,  яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив сам Степан Підкуймуха.

За словами бійця, його обурило, що в цих листівках його називали «лисиничівським моторолою», в той час, коли він перебував у зоні АТО. Зараз Степан Підкуймуха готує судовий позов про захист своїх честі та гідності проти особи, яка розносила брехливі листівки.

– Я знаю, що їх друкували в Центрі творчості дітей та юнацтва, що на Погулянці, – каже він.

Натомість особа, яку він затримав, стверджує, що Степан Підкуймуха силою посадив її до свого авто й завіз до відділку поліції.

– Дощ падав, тому вона сама й сіла до машини. А до поліції я дзвонив, був поганий зв’язок, тому легше було самим приїхати. Ми приїхали до поліції, дали пояснення, там були троє свідків, – так пояснює свої дії сержант Збройних сил України.

А чому окремі особи поширюють про нього брехню і ображають, називаючи іменем людини, яка заплямувала свої руки кров’ю українських «кіборгів», Степан Підкуймуха пояснює земельними інтересами певних політичних кіл. На його думку, в такий спосівб прихильники львівської агломерації та противники створення Лисиницької територіальної об’єднаної громади намагаються тиснути на громаду. 

За словами сільського голови села Лисиничі Мирона Бедрія, боротьба йде за 300 га землі, які можуть ввійти в ту чи іншу територіальну громаду.

– Площа села Лисиничі складає 243 гектари. А ще близько 300 га не затверджені як межі села, – говорить він.

Мирон Бедрій зазначає, що цей конфлікт триває вже більше року.

– До громади Лисиничівської сільської ради входять два села, населення понад 6 тисяч, виборців з них – близько чотирьох тисяч. Конфлікт виник на початку 2015 року. Тоді був затверджений так званий перспективний план об’єднання територіальних громад у Пустомитівському районі. Тоді до Лисиничівської територіальної громади мала ввійти ще громада Миклашів, – згадує сільський голова.

Проте, за його словами, частина громади не підтримали такі ініціативи. Натомість проштовхує інші ідеї. Наприклад, увійти до складу Львова. 
Степан Підкуймуха каже, що громада Лисиничів не хоче ставати частиною  Львова, тому що має перед очима сумний досвід Кривчиців.

– Колись Кривчиці входили до Лисиничивської сільської ради. І що зробив Львів для Кривчиців? Та нічого. Львову потрібні наші землі, які на першій же сесії підуть з молотка, а наше село не буде мати ані школи, ані садочка. Тому ми хочемо у своєму селі самі хазяйнувати, – стверджує він.

Наголосимо, що під час прес-конференції було продемонстровано відео, на якому комбат Заїченко розповів усю правду про сержанта Підкуймуху.

Довідка з Вікіпедії

Львівська агломерація — моноцентрична агломерація з центром у місті Львів з населенням понад 1 млн. осіб. Найбільша – в Західній Україні. Головні чинники створення й існування агломерації: давнє княже місто України, головний центр Західної України, перепуття транспортних шляхів у Європу і з Європи, Львівський головний залізничний вокзал, Львівський міжнародний аеропорт.

Складається з міст Львів, Винники, Дубляни, Пустомити, Жовква, Городок, Новояворівськ, Камянка-Бузька, Миколаїв, Яворів, селищ міського типу Брюховичі, Рудне, Куликів, Запитів, Новий Яричів, Івано-Франкове, Щирець, Великий Любінь та інших сіл в радіусі 30-50 км від Львова у Пустомитівському, Городоцькому, Яворівському, Жовківському та Кам’янка -Бузькому районах. 
 

Архіви