З 1 січня побільшає підприємств, які мусять звітувати за міжнародними стандартами

З 1 січня 2018 року набувають чинності деякі зміни до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні. Окремі підприємства змушені будуть складати фінансову звітність за міжнародними стандартами.

 Про це сьогодні, 15 листопада, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда-23-2017», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

У перелік цих підприємств потрапили підприємства, що становлять суспільний інтерес. А саме: підприємства-емітенти цінних паперів, цінні папери яких допущені до біржових торгів; банки; страховики; недержавні пенсійні фонди; підприємства, які, згідно з вищезгаданим законом, належать до великих підприємств, тобто мають балансову вартість активів понад 20 млн. євро, чистий дохід від реалізації продуктів, товарів чи послуг – понад 40 млн. євро або де працює понад 250 осіб.

– Ви вже чули, що тепер до закону внесено нові критерії до суб’єктів підприємницької діяльності юридичних осіб – мікро, малі, середні і великі. До великих належать ті, які відповідають щонайменше двом з вищезгаданих  критеріїв за показниками на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, – пояснює директор.

Крім них, звітувати за міжнародними стандартами будуть зобов’язані підприємства, які здійснюють діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення.

– До таких підприємств належать підприємства, які здійснюють діяльність з геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення та/або видобування корисних копалин загальнодержавного значення, або ж виконують роботи, передбачені угодою про розподіл продукції щодо корисних копалин загальнодержавного значення. А також ті, які проводять транспортування трубами вуглеводнів та хімічних продуктів, в  тому числі й з метою транзиту, – перелічує Людмила Шахно.

Звітувати такі підприємства за міжнародними стандартами будуть у 2019 році. І звітувати доведеться лише за останній, 2018 рік.

Наразі, на її думку, під ці вимоги потрапляють і такі підприємства, як, наприклад «Львівводоканал». Проте бухгалтери цього підприємства зможуть вивчити міжнародні стандарти впродовж наступного року. А Мінфін надасть практичні рекомендації щодо застосування цих норм.

Архіви