Виборцям пропонують платити податки за місцем проживання, а не за місцем праці

Коли в податковий кодекс були внесені зміни про мінімальну вартість землі, у Львові втратився сенс ведення виробничого бізнесу. Залишилося тільки торгувати.

Про це сьогодні, 20 жовтня, під час публічних дебатів на тему: «Які корективи у виборчий процес внесла децентралізація влади?»,  що відбулися у Львівському прес-клубі, повідомив кандидат до обласної ради від партії «Батьківщина» Зеновій Бермес.

За його словами, для Львова це був великий бізнес, бо територіальна громада втратила право впливати на ціну землі.

– Але ми очікуємо від реформи дуже багато, ми очікуємо, що будуть втілюватися якісь конкретні речі. В більшості ми говоримо про значення кількості сільрад, утворення громад навколо них. І не можемо говорити про конкретні речі, які мають йти далі, бо ми чекаємо на законодавство, – каже він.

На думку Зеновія Бермеса, у нас назбиралося дуже багато проблем.

– Бо мова йде про гроші і землю. Гроші – це податки, які будуть залишатися в громадах. Це буде залежати від можливостей та політиків, наділених тими грішми. А щодо землі, то дуже важливо, щоби територіальні громади мали право розпоряджатися тією землею, – каже він.

Також окремо політик зачепив питання приховування найголовнішого податку, який буде залишатися в розпорядженні територіальної громади, – податку з фізичних осіб.

– Через небажання сплачувати єдиний соціальний внесок, відбувається приховування цього податку, який має залишатися в громади.  Тому треба забрати мотивацію до тінізації, – каже Зеновій Бермес.

Натомість у його опонента, представника від ВО «Свобода» Любомира Мельничука, є вже вирішення цієї проблеми.

– У нас орієнтовно на 75% бюджет складається з податку з фізичних осіб. Він сплачується там, де зареєстроване підприємство. Ми пропонуємо зробити, як у багатьох раїнах Європи, щоби цей податок сплачувався за місцем проживання. Тому що там, де він проживає, там будують садок, там будують школу, а не в тому місці, де він працює. Дуже часто у нас люди працюють у великих містах, а проживають в маленьких населених пунктах. І ці маленькі населені пункти не мають змоги розвиватися, оскільки немає змоги платити зарплату навіть секретарці, – каже депутат місцевої ради.

Архіви