Децентралізація відбудеться, коли її обговорюватимуть на кухні

Поки тему децентралізації не будуть обговорювати на кухнях, доти вона буде сприйматися як така, що нав’язується місцевим громадам згори.

Про це сьогодні, 20 жовтня, під час публічних дебатів на тему: «Які корективи у виборчий процес внесла децентралізація влади?»,  що відбулися у Львівському прес-клубі, повідомив кандидат до місцевої ради від Української  галицької партії Василь Полуйко.

– Коли спілкуватися з польськими колегами стосовно періоду пост-комуністичної трансформації Польщі, що вони кажуть, що мали два важливих періоди, один з яких – децентралізація та аміністративно-територіальна реформа. Ці теми формували соціальний злам в суспільстві. Це відбувається,  коли цю тему обговорюють на кухні. На жаль, у нас на кухнях тему децентралізації не обговорюють, – каже він.

Таку незацікавленість кандидат у депутати пояснює тим, що зараз у нас дуже  короткий термін виборів.

– Крім того, місцеві вибори відбуваються, як парламентські. Ми говоримо про армію, про реформи, про  тарифи,  тобто про речі, які не пов’язані з місцевими виборами, – каже Василь Полуйко.
Усі розуміють, що через два роки нас знову очікують вибори. І всі починають мислити трохи стратегічно: а що буде за два роки, що я можу зробити, і з чим я вийду знову за два роки до своїх виборців.

dailylviv.com

Архіви