Виборче законодавство – це дуже велика проблема сьогодні. Тому що під час голосування виборці не дуже будуть з’ясовувати – як голосувати. Адже їх не навчили, як це треба зробити за новим законодавством.
– Не було ні навчання, не було пояснень з жодних джерел інформації. Буде велика плутанина. Є технічна можливість того, що певна громада може бути не представлена жодною кандидатурою, а на сусідньому окрузі може бути два-три учасники. Кандидати, яких громада знає, можуть не потрапити до місцевих рад, – каже він.
Віталій Ковтун вважає, що, можливо, децентралізація ще й не почалася, зате у виборчому процесі вже дуже відчутні зміни.
– Минув рік від парламентських виборів. Минулого року в парламентських виборах хотіли брати участь 30 партій. З них взяли участь 28. Сьогодні задекларували бажання брати участь у виборах 152 партії. До участі у виборах зареєстровані – 142. Натомість у виборчих бюлетенях, в середньому, в кожній громаді зареєстровано по 10-15 партій. До прикладу, у Львові – 17, в області – 16, – каже він.
На його думку, це говорить про те що загальноукраїнським партіям не цікаве питання місцевих виборів. Зате цікаве іншим партіям, які не брали участь у парламентських виборах.
– В результаті кожна з партій отримає успіх у тій чи іншій громаді. Тобто почався партійний процес децентралізації. Але це несе і певні ризики. Тому що відбувається реорганізація партії і не дуже добре би було, якби одна якась регіональна партія отримала б абсолютну більшість і представляла би інтереси одного регіону, – каже кандидат до Львівської міської ради.
Натомість аналітик ГМ «ОПОРА» Олександр Неберикут зауважив, що зараз кількість партій, які балотуються на місцевих виборах, зменшилася.
– До Львівської міської ради в 2010 році балотувалася 51 партія. А зараз – всього 16, – каже він.