Військовослужбовець-жінка у США не має жодних гендерних поблажок

Американська жінка-військовослужбовець не має жодних поблажок на гендерній основі. Вона носить таку ж саму військову форму, як і всі. І завдання виконує на рівні з усіма.

Про це сьогодні, 21 липня, під час прес-конференції-дискусії на тему: «Досвід офіцера американської армії у підготовці підлеглих до участі у міжнародних навчаннях», заявив командир 2-го взводу роти «С», 2-й лейтенант ЗС США Джозеф Фрешет.

– У мене не було ніяких складностей у роботі з військовослужбовцями-жінками. Вони – просто солдати. У нас нема їх так багато, але коли ми працюємо, то ми ставимося до них, як до військовослужбовця. Для нас немає різниці, чи вона – сержант, чи солдат, чи офіцер.  Це – професія і ми маємо її поважати, – каже він.

Що стосується українських жінок-військовослужбовців, то наказами визначено військово-облікові спеціальності, на які не можна призначати жінок.
– У нашому розумінні, не може жінка заряджати гармату, вага снаряду до якого більше 30-ти, 40-ка чи 50-ти кілограмів, – каже керівник Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, полковник Олександр Поронюк.

А ось якщо військовослужбовець-жінка працює лікарем, зв’язковою, стрільцем або кухарем, то тут ніяких застережень немає.
– Також жінки-військовослужбовці повинні виконувати нормативи, вирішувати тактичні завдання, здавати нормативи з фізичної і спеціальної підготовки, – каже він.

Також полковник зауважив, що жінка в підрозділі спонукає чоловіків до більшої комунікабельності і там немає сварок.

dailylviv.com

Архіви