На «Фіарлес Гардіан» дві українські роти вчать боротися зі стресами

Через військові події, які відбуваються зараз на сході України у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, який розташований в Яворівському районі на Львівщині, цілковито змінили смугу психологічного тренінгу військовослужбовців.

Про це сьогодні, 21 липня, під час дискусії на тему: «Досвід офіцера американської армії у підготовці підлеглих до участі у міжнародних навчаннях», повідомив керівник Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, полковник Олександр Поронюк.

– Минулого року нам показували як виють сирени, клубочуться дими. Тепер туди додали реального фактажу: вирви від боєприпасів, міни, які лежать під ногами. При тому треба ще й нормативи виконати. Один з перших днів перебування у ЗСУ військовослужбовець починає там тренуватися. Причому, там вчаться всі без винятку військовослужбовці, навіть ті, хто проходить строкову службу.  Тобто ті, хто не буде скерований в зону АТО, – каже він.

За словами українського полковника, війна на сході України показала як вкрай необхідно на перший план виводити психологічну стійкість військовослужбовців.
– Особливо зараз, коли ніхто не думав, що будуть використовуватися проти людей «Гради» та «Урагани», – каже Олександр Поронюк.

Він зауважив, що ще зовсім недавно серед військових спеціалістів вважалося, що закопуватися в землю і таким чином переживати бомбардування – це тактика Першої світової війни. А тепер всі погоджуються, що чим глибше закопується військовий, ти більше шансів, що він виживе і виконає своє завдання.

Натомість командир 2-го взводу роти «С», 2-й лейтенант ЗС США Джозеф Фрешет не має такого військового досвіду.
– На рівні взводу ми вчимо військовослужбовців боротися зі стресом і виконувати свої завдання успішно. А на «Фіарлес Гардіан» у нас є дві українські роти і з ними проводять заняття з психологічних стресів, – каже він.

Архіви