Американські військові мають один вихідний на Яворівському полігоні

За словами командира 2-го взводу роти «С», 2-й лейтенанта ЗС США Джозефа Фрешета, їхній розпорядок дня в Україні нічим не відрізняється від розпорядку дня, який був у США.

Американські навчання відрізняються від українських тим, що там є чіткий графік. Якщо це – денні навчання, то вони закінчуються в чітко обумовлену годину. А якщо нічні, то після них обов’язково військовослужбовці мають час на відпочинок. Такі свої спостереження сьогодні, 21 липня, під час прес-конференції-дискусії на тему: «Досвід офіцера американської армії у підготовці підлеглих до участі у міжнародних навчаннях», висловив керівник Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, полковник Олександр Поронюк.

– У нас такого немає. У нас якщо навчання, то вже від ранку і до наступного ранку. Це, зрозуміло, створює певні проблеми і у відпочинку військових, і у тому, як вони сприймають свою роботу чи службу, – каже Олександр Поронюк.

За словами командира 2-го взводу роти «С», 2-й лейтенанта ЗС США Джозефа Фрешета, їхній розпорядок дня в Україні нічим не відрізняється від розпорядку дня, який був у США.

– О 6.45 ми зустрічаємося з українськими колегами і проводимо разом час. Спочатку годину і 15 хвилин ми займаємося фізичною підготовкою. Це – біг на довгі та короткі дистанції, зарядка, підняття різних вантажів, – каже він.
За словами американського лейтенанта, деяких фізичних вправ вони навчилися від українських колег.

– Я не знаю українських назв цих вправ, але один військовий показував нам цілий комплекс навчальних вправ на 20 хвилин. І це нам дуже сподобалося, – каже він. – Далі йде перекличка і всі разом йдуть на місце тренувань – аж до самого вечора.

Щодо відпочинку, то для цього є один день – неділя. Відпочивають на перегляді фільмів з субтитрами. З місцевим населенням американські військові наразі не спілкуються.

Водночас Олександр Поронюк зауважив, що українські миротворці, які працювали в гарячих точках світу, мали спеціальні довідники, де їх навчали як спілкуватися з місцевим населенням.
-У кожного народу є свої звичаї і традиції і буде дуже некоректно, якщо прийти і «качати» свої права. І після кожної ротації привозять пропозиції задля поліпшення, – каже він.

Архіви