Україна може першою вийти з кризи, але з іншою владою – Сугоняко

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко припускає, що Україна може першою вийти з економічної кризи, але при цьому склад влади буде інший. Про це він сказав сьогодні під час виїзного засідання Прес-клубу. 

«Ми вийдемо з економічної кризи, якщо вийдемо з політичної. Існуючий політикум нездатний поставити правдивий і чесний діагноз кризі і нездатний розробити реальний план виходу з кризи і його реалізувати. Ми вийдемо з кризи дуже успішно і, можливо, Україна може буде першою, хто подолає кризу, але склад влади буде принципово новий і я думаю, що нам не доведеться чекати на це цілий рік» – наголосив О.Сугоняко. 

За його словами, питання лише в тому, яку ціну Україна заплатить за падіння економіки і це залежатиме лише від того, як швидко відбудеться зміна влади. «Питання в тому, яку ціну ми заплатимо за це падіння? Чи дуже дорогу, на рівні смерті, чи меншу. Це залежить від того, як швидко піде ця влада і прийде нова» – наголосив він. 

Також представник банкірів України повідомив, що Асоціація, яку він очолює, ще у червні минулого року передбачала ймовірність кризи в фінансовому та економічному секторі, однак до цього влада не прислухалася. 

«Ми про негативні тенденції ще в червні минулого року на своєму з’їзді і підкреслювали, що вони не можуть не закінчитися саме так, як вони закінчилися. Проблема в тому, що у наших політиків пріоритет це вибори і оця політична складова повністю виключає їхні мізки у тій частині, де вони мали б думати про економіку. І готуватися до цієї кризи. Весь світ готувався з вересня 2007 року. Вже криза була, зокрема в Казахстані була банківська та іпотечна криза. Але збоку влади нічого не робиться. Немає навіть концепції, ніхто не говорить про причини, дискусії в суспільстві немає про причини економічної кризи» – наголосив президент Асоціації банкірів.

На його думку, не буде нікого, хто виграє на цій кризі, бо той, хто сьогодні щось виграв, завтра програє.  

«Ця криза всіх покарає. А ключова теза – це влада, що мусить прийняти системні рішення. Нам треба буде знати, яка то буде економіка та банківська система на дні кризи. До цього треба готуватися, а в нас готуються до виборів, хоча треба готуватися до дуже глибокого просідання» – наголосив він.

Львівський портал

Архіви