Україна має всі можливості для повернення Криму, – координатор Воєнного кабінету

Останнє, чим країна повинна розраховуватися за відновлення свого авторитету, це – життя військових. Це – дуже велика плата. І тому вона має бути останньою.

Про це сьогодні, 21 лютого, під час прес-конференції на тему «Мирна стратегія України», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив координатор Воєнного кабінету Юлії Тимошенко Андрій Сенченко.

– До того ми повинні використати всі можливості наші та наших партнерів, економічного, політичного та дипломатичного тиску, – каже він. 

За словами Андрія Сенченка, Україна має всі можливості для повернення Криму. Тільки треба діяти. 

– Зрозуміло, що силою ми сьогодні не подолаємо агресора. Але треба враховувати, що агресор, маючи іншого розміру економіку, у своїх доктринах зафіксував думки, що в сучасній війні використання протестних настроїв населення, використання невійськових методів може бути ефективнішим, ніж використання зброї, – наголосив координатор Воєнного кабінету Юлії Тимошенко. 

Свого часу Андрій Сенченко особисто прийняв рішення про перекриття Північно-Кримського каналу.

– Ми разом з Василем Сташуком, який тоді очолював Державну агенцію водних ресурсів України, організували будівництво греблі, яка припинила постачання води в Крим. І це невійськове рішення завдало державі-агресору найбільших економічних збитків за п’ять років. Якщо би в такий спосіб відразу припинили постачання електроенергії, то росіянам би було значно складніше утримувати цю валізу без ручки. А є ще напрямки інформаційного, юридичного та дипломатичного тиску, – переконаний  Андрій Сенченко.

Архіви