Міськрада Львова пошкодувала атовцям 10 соток

Земельну ділянку, яку учасники АТО просили для спорудження будинку, депутати віддали новоствореному кооперативу.

14 лютого 2019 року депутати Львівської міської ради надали новоствореному кооперативу «Садове товариство «Львівська кульбаба» ту земельну ділянку, у якій недавно відмовили учасникам АТО. 

Про це сьогодні, 21 лютого, під час прес-конференції на тему: «Чому у Львові новоствореному кооперативу надали землю, яку мали отримати атовці?», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила правозахисниця Ольга Цьорох.

За її словами, ще у 2017 році тридцять учасників бойових дій звернулися до міської ради з проханням надати їм земельну ділянку орієнтовною площею  0,10 га в урочищі Голоско (житловий район «Збоїща) у Львові для будівництва та обслуговування житлового будинку. 

– До кожної заяви були додані всі документи, передбачені рішенням комітету Львівської міської ради від 8 серпня 2014 року №605.  Проте Львівська міська рада надала відписки, порушивши процедуру розгляду заяв. Після цього всі 30 учасників бойових дій звернулися до суду за захистом своїх прав. І суд першої інстанції, і апеляційний суд задовільнили позовні вимоги хлопців. Коли ж рішення суду набрало чинності, то це питання винесли на розгляд Львівської міської ради, – розповідає адвокатка. 

Як свідчать протоколи голосувань, із 57 депутатів, які перебували на засіданні, проігнорували розгляд питання 35 осіб, а ще 18 – утрималися.

– За результатами поіменного голосування рішення не було прийняте. Найприкріше, що коли це питання розглядали, то дехто з депутатів не дуже коректно висловлювався на адресу хлопців, ставлячи під сумнів їхній статус учасників бойових дій, – згадує Ольга Цьорох. 

Це засідання Львівської міської ради добре пам’ятає учасник бойових дій, офіцер 56-тої окремої мотопіхотної бригади Іван Гарасим.

– Дуже дивно було зіштовхнутися з таким ставленням до нас. Особливо, коли засумнівалися, що ми перебували на війні, – каже він. 

А через кілька днів після того пленарного засідання до Львівської міської ради зі заявою про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення цієї ж земельної ділянки по вулиці Пилипа Орлика звертається новостворений обслуговуючий кооператив «Садове товариство «Львівська кульбаба». 

– Цікаво, що згідно з даними Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, серед засновників цього кооперативу не зазначено жодної особи. Хоча законодавство чітко вказує, що має бути відображено засновників юридичної особи. Але таких даних в Єдиному реєстрі немає і, мабуть, не з’являться, – наголошує правозахисниця.

Також незрозумілим є те, що проекти рішення про надання дозволу на виготовлення проектної документації було сформовано того ж дня, коли кооператив звернувся з заявою. 

– У нас склалося враження, що після оприлюднення інформації про вільні земельні ділянки, на які претендують учасники бойових дій, раптово з’являється юридична особа, яка також претендує на цю землю, – каже Ольга Цьорох. 

І ось 14 лютого 2019 року, під час засідання сесії Львівської міської ради, депутат з голосу вносить це питання і його колеги відразу ж підтримують. 43 депутати вирішили віддати спірну землю невідомому кооперативу.  Мовляв, цей кооператив уже користується цією ділянкою. Хоча в довідці від Держгеокадастру Львова зазначено, що земельна ділянка є вільною і не перебуває ні в користуванні, ні у власності жодної особи, зауважує адвокатка. 

До того ж, кооперативу «Садове товариство «Львівська кульбаба» міські депутати віддали в користування землю, на якій стоїть школа. 

Цю спірну ділянку віднайшов учасник бойових дій, боєць 24-го окремого штурмового батальйону “Айдар” Володимир Правосудов.

– У січні 2015, перебуваючи у відпустці після другого поранення, я звернувся до міськради з проханням надати мені земельну ділянку як учаснику АТО. На що отримав відповідь: «Земель немає, але ви тримайтеся». Тоді у 2016 році ми звернулися у Держгеокадастр і знайшли цю земельну ділянку, – згадує він. 

Архіви