Міністерство оборони України має бути цивільною структурою, – політик у Львові

Про це сьогодні, 21 лютого, під час прес-конференції на тему «Мирна стратегія України», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив координатор Воєнного кабінету Юлії Тимошенко Андрій Сенченко.

– Я не кажу, що з певними питаннями краще впораються цивільні, ніж військові. Але кожен з нас професійно деформований. Саме тому потрібно, щоби були різні погляди на одні й ті ж явища. Саме тому d цивілізованих країнах військові відомства очолюють цивільні, – сказав Андрій Сенченко. 

Також, на його думку, дуже важливий аспект – цивільний контроль над збройними силами.

– Це стосується не тільки того, що повинні бути цивільні керівники. Це стосується контролю з боку ЗМІ, парламентарів, громадського суспільства. На жаль, у нас немає культури такого цивільного контролю. І над цим ще треба попрацювати. І тоді не буде місця корупції та іншим негативним явищам, які є в армії та інших силових структурах, – наголосив Андрій Сенченко.

Координатор Воєнного кабінету Юлії Тимошенко нагадав, що воєнний бюджет України перевищує 100 млрд грн.

– Це – 2 відсотки ВВП країни. Не кожна європейська держава витрачає на свою оборону 2 відсотки ВВП. Але через те, що ВВП у нашої країни зараз не дуже великий, тому і ці 2 відсотки не такі, які би ми хотіли. Але навіть ці кошти витрачаються неефективно. А точніше сказати, розкрадають. Це –розкрадання на різних рівнях: при закупівлі товарів чи техніки, послуг та під час використання ресурсів в армії, – повідомив Андрій Сенченко. 

Архіви