У Східній Україні вимагають хабарі, у Західній – дають з власної волі, – соціологія

Таке явище, як вимагання хабара притаманне більше східним областям України, а жителі західних регіонів частіше дають хабарі з власної волі. При цьому відсоток мешканців Львівської області, які готові боротися за свої права, вищий ніж загалом в Україні, – повідомила сьогодні, 28 вересня, керівник експертної ради Європейської дослідницької асоціації Світлана Горна. Вона представила у Львові результати соціологічного дослідження стану корупції в Україні.

Дослідження «Стан корупції в Україні» Київський міжнародний інститут соціології у співпраці з Європейською дослідницькою організацією проводили навесні 2007, 2008, 2009 та 2011 років. Мета – визначити сприйняття та досвід корупції населення України.

Отож, порівняно з 2007 та 2009 роками сумління громадян виросло. Зокрема, люди покладають відповідальність за подолання корупції більше на саме, ніж на суди, місцеву владу, податкову службу, митницю та неурядові організації. «Найголовнішим борцем з корупцією 77,6% опитаних вважають президента України», – наголосила Світлана Горна

Водночас, на думку жителів Львівської області, найкорумпованішими є ДАІ, судова система, міліція, та державна медична сфера. За результатами дослідження, до цього списку також слід додати ще й українські виші, – наголосила заступник директора Київського міжнародного інституту соціології Вікторія Захожа.

При цьому, якщо 2007 року 67,0% опитаних стикались із корупцією протягом року, то в 2011-му цей відсоток впав до 60,1%.

Цьогоріч опитування пройшло з 18 березня до 30 квітня у 24 областях України, Києві та в АР Крим. Загалом було опитано 10 639 осіб. Метод опитування – особисте інтерв’ю. Похибка дослідження – 1% по Україні. Зокрема, у дослідженні взяли участь 412 жителів Львівської області.

Архіви