Кабельне ТБ у Львові може подорожчати на 30%

Надавачів телекомунікаційних послуг, зокрема операторів кабельного телебачення, які працюють у Львові, схвилювало оприлюднення на сайті Львівської міськради проекту рішення виконкому «Про порядок розміщення елементів мереж зв’язку в житлових будинках (гуртожитках) та спорудах, що належать до власності територіальної громади м. Львова».

Про це 28 вересня на прес-конференції зазначив президент асоціації «Західноукраїнська гільдія операторів кабельного телебачення» Василь Волокітін.

Відповідно до проекту рішення, предметом регулювання цього порядку є сервітутні правовідносини, що виникають між операторами телекомунікацій та львівськими комунальними підприємствами, а також підприємствами не комунальної форми власності, що обслуговують житловий фонд у Львові. Пропонується укладати відповідні договори і щоб сервітути для операторів були платними. Розмір плати за сервітут має розраховуватися як добуток вартості сервітуту нерухомим майном, встановленого виконкомом, і загальної кількості квартир, приміщень у житловому будинку чи гуртожитку.

На прес-конференції перший заступник директора Телекомунікаційної палати Дмитро Оніщенко зазначив, що спроби запровадити подібні збори за доступ до інфраструктури для надавачів телекомунікаційних послуг спостерігаються у багатьох містах України, при цьому застосовуються різні підходи. На його думку, мають за це платити надавачі телекомунікаційних послуг – провайдери Інтернету, оператори зв’язку, кабельного телебачення, і скільки мало б бути вирішене на загальноукраїнському, законодавчому рівні. За його словами, проект відповідного акту розробляє Національна комісія з питань регулювання зв’язку.

Тим часом В.Волокітін повідомив, що асоціація надіслала до Львівської міської ради офіційного листа з проханням обов’язково повідомити про дату громадських слухань згадуваного проекту. «У цьому зверненні вказано не лише оператори кабельного телебачення, але й мобільні оператори, оператори зв’язку, провайдери Інтернету, представники асоціацій. Бажано також запросити представника АМКУ, Держінспекції зв’язку у західному регіоні. Якщо громадські слухання будуть проведені із порушенням законодавства, ми маємо намір використати цей лист для звернення у суд для опротестування відповідного рішення», – заявив В.Волокітін.

Уже зараз оператори кабельного телебачення заявляють, що запровадження плати за сервітутне користування нерухомим майном для них у Львові, може принести негативні наслідки для їх абонентів. В.Волокітін спрогнозував, що у такому разі може відбутися збільшення вартості абонплати за кабельне телебачення до 30%.

Директор компанії «Центуріон» Генадій Хазан прокоментував ZAXID.NET, що оператори кабельного телебачення працюють сьогодні із невеликою рентабельністю. «Раніше ми працювали із рентабельністю 15%, потім 10%. За останні 3 роки ми підняли абонплату на 4 грн, в той час як курс долара зріс з 5,5 грн до понад 8 грн, а наші розрахунки прив’язані до цього, й інфляція постійно зростає. У Львові працюють з рентабельністю 6-8%».

Архіви