У Львові повідомили, хто керує в ОТГ

Серед сорока голів об’єднаних територіальних громад Львівщини – лише семеро жінок.

Про це сьогодні, 4 березня, під час круглого столу на тему: «Лідерство жінок у мажоритарних виборчих округах. Стан, виклики, кращі практики та перспективи», що відбувся у Львівському прес-клубі, повідомила головна консультантка управління із зв’язків з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування апарату Верховної Ради України Катерина Петрученко.

Згідно зі статистикою, серед сільських, селищних та міських голів, обраних на чергових виборах 2006 року, жінок – 20,6 відсотків. У 2010 році цей показник становив 18,8 відсотків, а в 2015 році – 17,5 відсотків. 

Серед депутатів Львівської обласної ради, обраних на чергових виборах у 2010 році, було лише 6,9 відсотків жінок. Тоді як в Україні цей відсоток склав 11,3. А  на чергових виборах у 2015 році до обласної ради потрапило 16,7 відсотків жінок. Тоді як в Україні цей відсоток становив 15,7. 

Серед депутатів районних рад, обраних на чергових виборах 2010 року,  жінки становили 14,8 відсотків. А у 2015 – 15,2 відсотка. Цей показник суттєво нижчий за середній в Україні, який складає 23,5 

Загалом Львівщина за цими показниками перебуває посередині з-поміж інших регіонів. Натомість пасуть задніх з представництва жінок в органах місцевого самоврядування Закарпатська, Чернівецька та Івано-Франківська області.

– Якщо порівняти результати виборів 2010 року і 2015 року у Львівській області, то в місцевих радах, обраних за виборчими списками, значно зросло представництво жінок. До прикладу, в обласній раді – з 7 до 17 відсотків. Це пояснюється дією гендерної квоти, яку запроваджено законом про місцеві вибори у 2015 році, – каже Катерина Петрученко.

Депутатка Львівської обласної ради Тетяна Бей зізналася, що на початку своєї політичної кар’єри проводила дослідження, аби довідатися, хто ж голосує за жінок. 

– Жінки не мають такої солідарності та підтримки. Мене запитували: «А наскільки ефективно вона зможе працювати для округу, якщо в неї є родина, троє дітей?». Виборці висловлювалися, що ліпше проголосувати за чоловіків, тому що значну частину часу жінка присвячуватиме родині та дітям. Хоча це – не так, – зазначила вона. 

Архіви