Ґендерну політику порівняли з білочкою та рибкою біля дерева

Жінки сьогодні мають рівні права з чоловіками, але не мають однакових можливостей. І економічна ситуація в Україні не буде поліпшуватися, якщо рішення прийматимуть не жінки.

Про це сьогодні, 4 березня, під час круглого столу на тему: «Лідерство жінок у мажоритарних виборчих округах. Стан, виклики, кращі практики та перспективи», що відбувся у Львівському прес-клубі, заявила голова західноукраїнського центру «Жіночі перспективи» Любов Максимович.

– Ситуація подібна на таку, коли біля дерева ставлять білочку, рибку в акваріумі, зайчика та лисичку і кажуть: «Ви всі маєте можливість залізти на дерево». Зрозуміло, що рибка має право залізти на дерево, але не має можливості. Ось так сьогодні і з ґендерною політикою в Україні, – порівняла вона. 

Любов Максимович вважає, що жінки мають великий потенціал, але недооцінюють себе.

– Лідерству треба вчитися. Має бути робота з партіями. У нас всі декларували ґендерну квоту. А в підсумку жінки опинилися в непрохідному списку. І тільки одна партія дотрималася тієї квоти – 30 на 70, – зазначила голова західноукраїнського центру «Жіночі перспективи».

Також, на її думку, ті 12 відсотків жінок-депутаток Верховної Ради виконують половину роботи всього депутатського корпусу. 

– Я аналізувала роботу. І бачу, що можна взяти цих жінок, додати до них ще 12 відсотків з чоловічого крила. І робота буде робитися, – переконана вона. 

Архіви