У Львові громадські активісти знову мріяли про відкликання депутатів та суддів

Громадські активісти пропонують прийняти закон про «Владу в Україні», в якому будуть прописані механізми відкликання депутатів, суддів та інших посадовців.

Концепцію цього закону обговорювали у Львові сьогодні, 2 серпня, під час круглого столу на тему «Крах демократії: безвідповідальність влади та примарність опозиції».

Координатор громадської ініціативи «За відповідальну владу» Ігор Курус заявив, що нинішня українська влада не виконує три основні свої функції –безпекову, економічну та соціальну, не кажучи вже про інші функції. Теж ж саме можна сказати і про опозицію, і причина цього, за словами Куруса, – у безвідповідальності.

«У нас сформувався розрив, коли виборці ніби обирають владу, а далі не можуть нічого з нею зробити і не можуть повпливати на неї», – сказав він.

«Влада безвідповідальна, бо безкарна», – зазначив Курус.

Як «антибіотик» для вирішення цієї проблеми громадські активісти пропонують прийняти закон «Про владу в Україні». У ньому, зокрема, пропонується запровадити інститути відкликання виборних осіб та вотуму недовіри до призначуваних по вертикалі влади посадовців.

Юрист і правозахисник Валентна Теличенко заявила, що коли одних депутатів замінити іншими, то, напевно, небагато зміниться, адже вони і так приймають рішення колегіально. Більше значення, на її думку, матиме заміна окремих службовців з різних сфер.

«Якщо замінити конкретного суддю-хабарника, наслідки будуть зовсім іншими, бо він одноосібно приймає рішення», – зазначила вона.

За словами Теличенко, законний механізм відкликання депутатів і вотуму недовіри призначеним посадовцям має існувати, щоб у людей не було бажання «фізично їх знищувати і бити вікна».

Водночас вона підкреслила, що в законі мають бути прописані механізми, щоб «захистити чесних людей від маніпуляцій».

«Ми розуміємо, що завтра цей закон не буде прийнятий, але в суспільстві постійно має бути нагадування, має бути тиск, і це дасть результати, як було з персональним голосуванням», – зазначив голова правління ВГО «Комітет виборців України» Олександр Черненко.

Архіви