USAID подало 63 пропозиції для напрацювання в Україні сланцевого законодавства – Ірина Сех

Українське законодавство не готове до майбутнього видобування сланцевого газу і це матиме катастрофічні наслідки і для України, і для її громадян. Про це повідомила голова комітету з питань екології Верховної Ради України Ірина Сех у відеопрограмі Львівського прес-клубу «6 хвилин про» .

«USAID проводило обстеження – як українське законодавство прилаштоване до майбутнього видобування сланцевого газу. Американці подали 63 пропозиції для напрацювання так званого сланцевого законодавства в Україні, що зроблено, зокрема в Польщі. В Україні цього немає. Тому люди – власники земельних ділянок будуть безправні. На відміну від Америки, коли видобування сланцевого газу відбувається на приватизованих земельних ділянках, і людина отримує фінансову допомогу на все життя: вона продає земельну ділянку і переїжджає в інше місце. В Україні земельні ділянки будуть просто забирати для так званих суспільних портеб»,- наголосила Ірина Сех

Натомість міністр енергетики опозиційного уряду Юлії Тимошенко, екс-народний депутат України Олекса Гудима вважає, що видобуток сланцевого газу врятує Україну від політично-економічної залежності з боку Росії .

Архіви