У Львові членами ДВК стали 4 тис. із 20 тис. кандидатів від партій, – депутат

Голова Львівської міської організації партії «Народний Рух України», депутат Львівської міської ради Валерій Веремчук заявляє, що від опозиційних партій у Львові подано 20 тис. кандидатів на їх включення до складу членів дільничних виборчкомів. Проте з них призначено до ДВК лише 4 тис. осіб.Про це він повідомив 19 жовтня під час прес-конференції у Львові.

«Я вчора був присутній на трьох засіданнях ДВК. Члени комісій дивувались, чому вони усі з одної партії. Ви знаєте, з якої», – сказав Веремчук. Він наголосив, що йому шкода тих «молодих дівчат», і вважає неприпустимим, коли більшості членів комісії немає навіть 30 років.

«Їхні партійні боси підставили їх під велику відповідальність. Якщо сьогодні ДВК не доповнять опозиційними силами, сенсу у виборах не буде», – додав він.

Керівник ЛОО УРП «Собор» Степан Середа повідомив, що існують розцінки на місця у ДВК. «Безпосередньо до мене не звертались, але виходили на мене», – додав він.

Голова ЛОО політичної партії «Громадянська позиція» Олег Мацех зазначив, що з 170 осіб, яких його партія висунула на членів ДВК, 20 було без досвіду роботи на виборах. До ДВК увійшло 24 особи, фактично усі – без досвіду. Мацех вважає, що таких людей для роботи у ДВК відбирали свідомо.

Також голова ЛОО «Україна Соборна» Юрій Кужелюк не виключає, що такий підхід до формування ДВК може призвести до того, що «почнуть усувати рейтингових кандидатів з округів, бо зачіска не сподобалась», і несподівано кандидати на посаду мера, «які мають рівень підтримки 12%, отримають 42%».

Своєю чергою, керівник фракції «Реформи і порядок» у Львівській міськраді Олег Бас наголосив, що закон про вибори писали «професійні конфліктологи». «ТВК – це реальний орган, цих людей не привезли з Донецька. Вони з нашого регіону», – сказав він.

Кандидат на посаду міського голови Львова від партії «Українська платформа» Олег Павлишин сказав, що абсурдно виглядає також той факт, що на деяких ДВК по три члени комісії проживають за одною і тою ж пресою.

А голова Львівської обласної організації Європейської партії України Назар Бекетов звернувся до керівника ТВК міста Львова з вимогою оприлюднити списки тих, хто голосував за рішення міської ТВК, щодо яких є скарги. Зокрема. щодо обмеження кількості членів ДВК у місті Львова до 18 осіб, а також звернувся до всіх суб’єктів виборчого процесу з пропозицією підписати меморандум про чесні вибори.

Нагадаємо, вчора, 18 жовтня, низка чинних у Львові політичних партій заявили про грубі порушення Закону про місцеві вибори Львівською міською ТВК при формуванні ДВК. Представники партії "Україна Соборна" наголосили, що таке порушення відбулося під тиском представника від Партії регіонів Світлани Александрової, яка, за їхніми словами, є фактичним керівником комісії. Також міська виборча комісія Львова не включила до складу дільничних комісій представників більшості опозиційних партій та представників міського голови Львова Андрія Садового. Відтак, чинний мер Львова подав скаргу до Центральної виборчої комісії на дії ТВК у Львові.

Також голова Львівської міської ТВК Ігор Сліпецький заперечив, що комісія порушила виборче законодавство, прийнявши рішення про мінімальний склад дільничних виборчих комісій, а також, що таке рішення було прийнято під тиском представника Партії регіонів Світлани Александрової.

Архіви