У бюджеті Львівщини-2018 закладено рекордні суми на медицину і дороги, – депутат

Бюджет Львівської області наступного, 2018 року, складає в частині доходів та надходжень, а в частині міжтрансфертних надходжень – 17,5 млрд. гривень. Для порівняння, бюджет 2017 року становив понад 13 млрд. гривень.

Про це сьогодні, 20 грудня, під час прес-конференції на тему: «Бюджет 2018: чи має Львівщина шанс на ефективний кошторис?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив заступник голови бюджетної комісії, депутат фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Іван Собко.

З вищезгаданих 17,5 млрд гривень на медицину буде надано 2,3 млрд, на дорожнє господарство – також 2,3 млрд, на освіту – 1,2 млрд та на соцзахист -280 млн гривень.

– 2,3 млрд гривень на медицину – це рекордна сума коштів. Вони включають в себе і медичну субвенцію, і кошти обласного бюджету. Це – кошти на утримання всієї галузі медицини. Вперше ми маємо 333,5 млн гривень на придбання медикаментів. Є 4 млн гривень для придбання карет швидкої допомоги, – розповідає він куди планують витратити кошти.

Що стосується коштів, наданих на ремонт доріг, то це – 580 млн гривень дорожнього фонду, 1,5 млрд підуть на дороги державного значення, 315 млн коштів з обласного бюджету використають на реконструкцію та ремонт доріг загального значення.

– 1,2 млрд гривень включають в себе 105 млн гривень на програми розвитку освіти, – каже Іван Собко.

Держава зобов’язала обласний бюджет взяти на себе фінансування шести коледжів у Львівській області.

– Це – 69 млн гривень. За ці кошти можна побудувати дві новенькі школи або шість новеньких садочків, – заступник голови бюджетної комісії розуміє, що зарплату людям платити треба, але вважає, що держава мала обґрунтувати таке своє рішення.

Також, за словами депутата облради, на енергозберігаючі програми для бюджетних установ буде надано 30 млн гривень, а для населення на ці ж програми – 18 млн.

– Позитивно, що обласна рада затвердила 90 відсотків всіх програм, які діятимуть у 2018 році. Нам залишилося лише затвердити програму «Електронна Львівщина» і програму комплексного розвитку ПЕК, – заступник голови бюджетної комісії, депутат фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді вважає, що рік його колеги закінчують плідно.

Нагадаємо, завтра, під час засідання позачергової сесії, Львівська обласна рада розгляне бюджет області на 2018 рік. Учора профільна комісії прийняла рішення винести проект бюджету на розгляд депутатів.

Архіви