На західному кордоні не пропустили в ЄС 77 тисяч людей

За 11 місяців року, який минає, кордон України з Європейським Союзом перетнули понад 34 мільйони людей. Українські прикордонники не пропустили з різних причин майже 77 тисяч людей.

Про це сьогодні, 20 грудня, під час прес-конференції на тему: «Готовність пунктів перепуску на західному кордоні України до святкових днів», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив помічник начальника західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Володимир Шеремет.

При цьому, за його словами, на 50 відсотків збільшилася кількість пасажирів, які використовують авіасполучення. 

– Кордон з Республікою Польща та Угорщиною перетнуло на 3 відсотки осіб більше, ніж минулого року, з Румунією – на сім. І з Молдовою – майже на 20 відсотків, – підсумовує Володимир Шеремет.

Під час паспортного контролю було виявлено 53 підроблених документи, 27 паспорти, які не належали цим особам, та майже півтори тисячі таких, які вже не дійсні.

Що стосується безвізового режиму, то, за словами офіцера західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Василя Вітровчака, представники країн ЄС не пропустили всього лише сорок осіб.

– Причини не пропуску не пов’язані з безвізом. Окремі громадяни, яким уже було заборонено в’їзд до ЄС, виготовили нові паспорти і думали, що зможуть перетнути кордон. Дехто вичерпав строки перебування у країнах ЄС. А в цілому ми не побачили системних відмов у перетині державного кордону. Пропускали, і коли не було запрошень, не перевіряли фінансове забезпечення. Жодного прискіпливого ставлення до наших громадян не було, – каже він.

Також українські прикордонники затримали товари, які перевозили з порушенням правил, на суму 55 млн гривень.

– Зупинили 562 авто, які переміщувалися з порушенням. З них 72 автомобілі були краденими. Їх виявили за допомогою системи Інтерполу, яка підключена на усіх пунктах перепуску західного кордону України, – розповідає помічник начальника західного регіонального управління Держприкордонслужби.

Не всі особи, які перетинали кордон, їхали з мирними цілями. Упродовж року прикордонники вилучили понад 500 одиниць зброї, майже 5 тисяч штук боєприпасів, 90 кілограм наркотичних речовин та понад 170 грамів психотропних речовин.

Архіви