Коштів для виплати заробітної плати освітянам у бюджеті Львівської області на наступний рік – достатньо. Але якщо в січні наступного року обласна рада не прийме стратегії з оптимізації роботи інтернатів та професійно-технічних закладів, то кошти освітян закінчаться вже у травні.
Про це сьогодні, 20 грудня, під час прес-конференції на тему: «Бюджет 2018: чи має Львівщина шанс на ефективний кошторис?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила заступник голови фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Галина Бордун.
Вона нагадала, що область надала на потреби освітян у 2018 році 1,2 млрд гривень. Але дошкільні та позашкільні заклади освіти області не будуть фінансувати з обласного бюджету.
– Ці два напрямки фінансуються виключно з коштів місцевого самоврядування. Що місто має, що заробило, те собі витрачає. Не має коштів – не має можливості розвивати дошкілля та позашкілля, – Галина Бордун чітко дала зрозуміти, що за законодавством саме місцеві бюджети вирішують, чи можуть вони собі дозволити утримувати позашкільні дитячі гуртки на дитячі садочки.
Що стосується вищезгаданої цифри, то 90 відсотків з 1,2 млрд гривень, які закладені в бюджеті області для освіти, це – заробітна плата учителів та плата за комунальні послуги. І тільки 105 млн підуть на ремонти туалетів, на курси підвищення кваліфікації вчителів, на закупівлю автобусів та інші шкільні потреби.
Також її турбує, що область дотепер не визначилася з оптимізацією роботи інтернатів.
– У законі про освіту є чітка вимога, щоби до 2020 року відбулася певна реорганізація інтернат-закладів, щоби діти з легкою розумовою відсталістю навчалися у загальнодоступних закладах. На жаль, до сьогодні програми оптимізації інтернатів немає. І, на жаль, немає точної цифри дітей з розумовою відсталістю чи з особливими потребами, які перебувають в сім’ях. Тому що в нас для них немає адаптованих приміських автобусів, немає адаптованих шкіл, немає нічого, – констатує заступник голови фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді.