Цьогоріч на ЗНО внесуть зміни до тестів

Цьогоріч у тестах ЗНО буде внесено зміни до специфікації тестів з окремих предметів, збільшено час на виконання та зменшено кількість завдань окремих тестів. Про це 9 грудня на прес-конференції повідомила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Відтак, за її словами, вперше у тестах з історії України, біології та географії буде використано завдання, що передбачають коротку відповідь множинного вибору – тобто у завданнях на вибір буде передбачено не одну правильну відповідь з кількох, а 2 чи 3 правильних. "Саме тому потрібно буде дуже уважно читати формулювання завдання", – зазначила Лариса Середяк.

Крім того, йдучи назустріч побажанням учасників буде збільшено час на виконання тестів з історії України та географії до 150 хв., а у тестах з іноземної мови зменшено кількість завдань з 51 до 46.

Також під час тестування у 2011 році буде посилено відповідальність абітурієнтів за використання засобів прийому та передачі інформації. Відтак, якщо в учасника в аудиторії або в коридорі по дорозі в туалет чи медпункт буде помічено мобільний телефон – це буде достатньою підставою для анулювання результатів тестування незалежно від того, користувався ним абітурієнт чи ні. "Всі мобільні телефони необхідно буде здати у відповідне місце для тимчасового зберігання технічних пристроїв. Всі суди до яких подають учасники тестування на працівників пунктів тестування через анулювання результатів у зв’язку з вилученням мобільних телефонів є виграні нами", – зазначила Лариса Середяк.

Крім того, директор ЛРЦОЯО розповіла про труднощі у підготовці до проведення цьогорічного ЗНО: "Зовнішнє оцінювання буде. Незважаючи на те, що на сьогоднішній день для нас немає основних наказів Міністерства освіти і науки України, які мають бути зареєстровані Міністерством юстиції. І вперше за останні роки станом на грудень ми не маємо наказу про затвердження порядку реєстрації, про розподіл повноважень між обласними управліннями і регіональними центрами, про терміни проведення основного тестування у 2011 році. Ми знаємо, що тестування буде проведено з 2 по 24 червня, видача сертифікатів буде проведена до 5 липня 2011 року", – зазначила Лариса Середяк.

Архіви