Пересічний українець не хоче жити в борг і не цікавиться фінансовими новинами – дослідження

Пересічний українець не хоче жити в борг і не цікавиться фінансовими новинами. Так презентував портрет пересічного українця сьогодні, 9 грудня, на прес-конференції «Презентація результатів першого загальнонаціонального дослідження «Фінансова грамотність населення та захист прав споживачів фінансових послуг. Регіональний фокус» співорганізатор дослідження Олексій Куценко.

«Пересічний українець має лише базові навичка та знання про фінанси, користується тільки найпростішими фінансовими послугами, в основному платіжними.

Він не вірить в те, що можна жити в борг і не хоче вдягати на себе боргове ярмо, не відчуває себе комфортно ані щодо послуг, ані щодо провайдерів, не відчуває себе захищеним у випадку суперечок з фінансовою установою, не знає, як себе поводити у конфліктній ситуації. Вони не цікавляться фінансовими послугами й інформацією, дослідження показало, що 43% українців не цікавляться фінансовими процесами, їх цікавить тільки рівень інфляції ті курс валют, у фінансових питаннях за порадами звертаються до родичів, вони погано ведуть сімейний бюджет, натомість оцінюють власний добробут, як задовільний», – розповів Олексій Куценко.

Архіви