«Свободівці» звинуватили владу у політичних репресіях

Сьогодні вранці відбулися обшуки в помешканнях представників ВО «Свобода» Олега Панькевича, Ігора Янківа, які мешкають у Львівській області, та Олександра Сича, який мешкає в Івано-Франківській області.

Про це сьогодні, 12 жовтня, під час прес-конференції щодо обшуків у помешканнях членів ВО «Свобода», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив представник «Свободи» Руслан Кошулинський.

За його словами, всім «свободівцям» надали ухвалу Печерського суду України. І обшуки є пов’язані з розслідуванням розстрілів майданівців у Києві у лютому 2014 року. В ухвалі написано, що слідство стверджує: «з вікна 11 поверху готелю «Україна», де тоді мешкав Панькевич, 20 лютого здійснювались постріли». 

– Майже всі «свободівці» мешкали тоді на 11 поверсі – Ірина Фаріон, я, Маркіян Лопачак, Олег Тягнибок. Ми передбачаємо, що нам всім будуть інкримінувати можливі постріли по Майдану з наших вікон, – каже він. 

За словами Руслана Кошулинського, нібито, слідство встановило, що обстріл вівся з готельного номера №1132. Олег Панькевич мешкав у сусідньому номері №1131. Як вважають слідчі, він «може бути причетним до незаконного використання зброї».

– Я нагадаю, що саме 20 лютого Кошулинський скликав засідання Верховної Ради і позбавив повноважень Януковича. Може і це слідство додасть до справи, – каже колишній спікер Верховної Ради.

Події сьогоднішнього ранку колишні нардепи від «Свободи», у яких відбулися обшуки, згадують емоційно.

– 7 година ранку. Разом з дзвінком будильника був дзвінок у двері. І розпочався обшук. Завершився близько десятої години, – каже Олег Панькевич.

Так само в сьомій ранку з обшуком завітали і до помешкання Ігоря Янківа

– У мене теж відбувся обшук о 7 ранку. Тривав досить недовго, всього сорок хвилин. Хоча двері виламували. Я не був у всіх кімнатах. Тому є ймовірність, що завтра можуть провести ще один і щось знайти. Адвокатів не було допущено, свідки були не з нашого регіону. Що робили слідчі в квартирі, я не знаю. Але хочу вже заявити, що в мене в квартирі немає нічого незаконного, – каже він.

За словами Олега Панькевича, у нього вилучили комп’ютери та іншу комп’ютерну техніку і зброю.

– Не забрали планшети та комп’ютери, які належать дітям. Зате вилучили мисливську зброю, яка була куплена через півроку після подій на Майдані. Хочу, щоби ви згадали, що на мою мисливську зброю слідчий казав кілька разів «автомат», – каже він.

За словами Олега Панькевича, він спочатку пов’язав обшуки з подіями біля Верховної Ради 31 серпня цього року. І тільки коли кілька разів перечитав ухвалу суду, то почав розуміти, що нічого не розуміє.

– Я можу детально розповідати, що я робив 20 числа на Майдані, що я робив після Майдану, що нам казали ті «беркутівці». Як ми знімали двері, які були легші, бо важко було нести пораненого і важкі двері через весь Майдан, бо швидка не могла приїхати. Як ми брали з номерів ковдри, – згадує він.
Панькевич нагадує, що в готелі «Україна» мешкало багато депутатів від інших партій. Проте у них обшуки не проводять.

Свободівці також наголосили, що постанову про обшуки у їхніх помешканнях видав суддя В.М. Карабай.

– Це той самий суддя, проти якого 10 вересня було порушення кримінальне провадження. І того ж самого дня ввечері, той самий  суддя засудив Юрка Сиротюка, – нагадує Руслан Кошулинський.
Він також нагадав, що за ці півтора року ніхто зі «свободівців» не виїжджав з України і не переховувався. То ж їх могли в будь-яких момент запросити для надання показів. А замість того, зробили нахабний обшук і при цьому вручили повістки до суду на 16 жовтня. Зараз вони перебувають у статусі свідків.

– Ми розцінюємо це, як політичних тиск на нас. Особливо в період виборів. Я очолюю виборчий штаб Львівської області, Олег Панкевич балотується  до Львівської обласної ради. І є великий перелік наших побратимів, які перебувають під слідством та під арештом. Влада зараз «малює» один ланцюг, що ВО «Свообода» є терористичною організацією, – каже Ігор Янків.

Нагадаємо, що у вересні правоохоронці робили обшуки у членів ВО «Свобода» Олега Гелевея, Олександра Станкова, Гліба Громова і Костянтина Василькевича.

Архіви