Людей у селах та містечках змушували реєструватися кандидатами в депутати – експерти

30 вересня і 1 жовтня найбільшою проблемою територіальних виборчих комісій, які мали реєструвати кандидатів у маленьких містах, районних центрах та селах, було знайти тих кандидатів.

Про це сьогодні, 12 жовтня, під час публічних дебатів на тему: «У чиїх руках опиниться місцева влада після децентралізації. Хто і як її контролюватиме?», які відбулися у Львівському прес-клубі, повідомив заступник директора ГО «Інститут політтехнологій» Олег Процак.

За його словами, більшість хоче балотуватися до львівських міської та обласної рад.
– Львів – це ласий шмат. Але не треба забувати про менші містечка, села і райони. І намагатися й туди інтегрувати представників і громадянського суспільства, і майданного середовища, – каже він.

За його словами, представники виборчого процесу буквально бігали і силою змушували людей реєструватися, щоби хоча би по одному було на округ.

Це підтверджує і керівник західноукраїнського представництва МФ «Відродження» Оксана Дащаківська,

– Ми розуміємо, що в містах дуже легко показати, хто від вас кандидатує. А от людей у місцевих осередках, які би з радістю йшли і балотувалися до органів місцевого самоврядування, вже не є так багато, – каже вона.

Зі свого боку, представник від Української галицької партії Богдан Панкевич каже, що є й інші причини, коли ніхто не бажав вв’язуватися у вибори.

– Там, де дуже дорога земля і велика корупція, люди лягали в лікарню, щоби не ставати кандидатами в депутати і членами ДВК, – каже він. 

Архіви