«Інтергал-Буд» будує для прокуратури на гнилому колекторі – мешканка

«Інтергал-Буд» повинен відшкодувати збитки мешканці будинку на вулиці Братів Міхновських уЛьвові. Тому що внаслідок будівництва нового дев’ятиповерхового будинку поруч з уже існуючим, «старий» будинок розвалюється. Суму збитків визначить суд, який ще триває. Співвідповідачем у цій справі є і Держархбудконтроль України, який не виконав своїх обов’язків і допустив зруйнування вже існуючого будинку.

Про це сьогодні, 12 жовтня, під час прес-конференції на тему «Як забудовники руйнують житло та життя львів’ян?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив експерт Центру правових та політичних досліджень «СІМ», юрист громадської приймальні УГС з прав людини у Львові, представник потерпілих Олег Ільницький.

– Однією з ключових проблем, коли мешканці звертаються за захистом своїх інтересів до правоохоронних органів чи судів є те, що правоохоронні органи відмовляються визнавати порушення прав свобод чи інтересів саме таких мешканців. Вони погоджуються, що це, можливо, незаконна забудова. але основний аргумент полягає в тому, що ви не довели, що ваші права, свободи чи інтереси порушені такою забудовою, –  каже він.

За його словами, коли «Інтергал-Буд» почав своє будівництво, ніхто не визнавав можливого порушення прав і інтересів мешканки вже існуючого будинку Оксани Юзич. Але коли замість запланованого чотириповерхового будинку там виріс дев’ятиповерховий, то стало очевидним порушення прав та загроза життю і здоров’ю родини. 

– Будинок почав тріщати по швах. Тому що під час будівництва сусіднього пошкодили каналізацію і підвал будинку було затоплено, – каже юрист.
Також через те, що перед вікнами мешканки тепер стоїть дев’ятиповерхівка, денне світло потрапляє до кімнати всього десять хвилин на добу, тоді як за нормами мусить бути не менше двох з половиною годин на добу.

– Квартира перетворилася на стару, запліснявілу нору, – робить висновки Олег Ільницький.
Жертва забудови, яка постраждала від ДП «Інтергал-Буд , Оксана Юзич каже, що на початках, коли будівництво тільки розпочалося, дуже не звертала на це увагу, адже у неї на руках троє малолітніх дітей. Опам’яталася тільки, коли в будинку, де вона мешкає, з’явилися тріщини. Ось тоді вона почала звертатися до різних інстанцій.

– Бігала всюди. Мені казали: «Що ви хочете? Місто продало землю – заробило гроші, забудовник побудував – заробив гроші». Була на прийомі у міського голови, сказав: «Продавайте квартиру».  А хто ж її купить, як будинок ось-ось розвалиться?  То він мені порадив зробити ремонт, сказав, що гроші компенсують. Зробили ремонт за 10 тисяч гривень. Мають повернути тисячу гривень. Але проблему це не вирішило. Тріщини в будинку збільшуються, підлога після ремонту провалилася, – каже вона.

За її словами, вся родина з п’яти осіб змушена тулитися в одній кімнатці. Тому що інша просто непридатна до життя.
– Не достукавшись до чиновників Залізничної районної адміністрації та Львівської міської ради, щоб довести недотримання норм забудови, я за власні кошти залучила спеціалістів з профільної науково-дослідної організації для проведення будівельної експертизи. Згідно з висновками фахівців, моя квартира не відповідає санітарно-технічним вимогам, – каже  Оксана Юзич.

За словами активістки руху «Автономнй опір» Ярина Волошин, це – не перше таке будівництво с порушеннями, в якому фігурує «Інтергал-Буд».

– Уперше ми про неї почули на Озаркевича, 4а. Мабуть, усі пам’ятають цю історію, коли на початку 2014 року «Інтергалбуд» зруйнував лічницю, яку збудував Шептицький в тридцятих роках, пам’ятку архітектури місцевого значення. Завдяки активній позиції мешканців, будівництво там припинили. Але історія там не завершена, тому що забудовнику не подобається ділянка, яку йому дали взамін у районі вулиці Варшавської. Є ще один випадок – вулиця Стуса, парк Залізні Води. «Інтергал-Буд» будує там будинок на замовлення прокуратури Львівської області. І вони будують на діючому колекторі. Там зараз йде реконструкція вулиці і в рамках цієї реконструкції колектор мали би перенести. Але там якісь проблеми, виявилося, що колектор зовсім гнилий. І дозвіл «Інтергал-Буду» видавали за умови перенесення колектора. Отож, колектор не перенесений, забудовник його  залив бетоном та засипав землею. І невдовзі Сихів буде потопати, – передбачає активістка. 

Архіви