Старих українських генералів скоро замінять молоді військові, навчені в НАТО

Ментальність керівництва українських збройних сил зміниться тоді, коли їх замінять молоді спеціалісти з європейською освітою.

Про це сьогодні, 13 жовтня, під час прес-конференції на тему: «Хто кому сьогодні більше потрібен: Україні – НАТО чи НАТО – Україна?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив заступник командувача Стратегічних сил НАТО, (2010-2013 рр.), представник Республіки Польща в НАТО (2009-2010 рр.) генерал Мєчислав Бєнєк.

Він зауважив, що зміна ментальності – це дуже тривалий шлях. Але, можливо, в Україні вона пройде набагато швидше, ніж ми очікуємо.

– Я був у Львові кілька разів. Краківський військовий округ співпрацює з Прикарпатським військовим округом, тож ми мали спільні навчання на  Яворівському полігоні. Я спілкувався з різними військовими: і зі старшими за віком, і зі старшими за званням, і з молодими, які вже є полковниками. Я бачив різні думки і бачив, які вони різні та як змінюються, – каже генерал.
Мєчислав Бєнєк переконаний, що як тільки буде запроваджений безвізовий режим, відразу ментальність багатьох людей почне змінюватися.

– Я вважаю, що нам просто необхідний безвізовий режим, щоби всі мали можливість їздити до Європи. Але ми – крайня країна на кордоні ЄС, і ми не можемо самочинно скасовувати візи. Проте що більше молоді має можливості жити, вчитися або працювати в Європі, то швидше змінюється ментальність громадян, – зауважив він.

За його словами, всі офіцери, які керують арміями країн НАТО, проходили навчання у різних спеціалізованих  військових вузах світу, де готують вищі військові кадри.

– Я особисто навчався спочатку в Лондоні, а потім підвищував свою кваліфікацію у США, – каже генерал НАТО.

Він також повідомив, що вже створена спільна польсько-литовсько-українська бригада.

– Один батальйон – у Польщі, другий – в Україні, третій – в Литві. Ця бригада пройшла спільний вишкіл і в разі потреби може бути застосована в урегулюванні кризових ситуацій. Але Україна не є членом НАТО, тому не може брати участь в повній мірі у всіх діях, – пояснює Мєчислав Бєнєк.

Екс-заступник командувача Стратегічних сил НАТО має польовий досвід співпраці з українськими військовими. Він очолював миротворчу місію в Іраку, в якій брали участь і миротворці з України.

– Українці відважно виконували свою роботу. Чотири з них, на жаль, загинуло. Ви маєте чудових, гідних та хоробрих синів, – каже він

Архіви