Польща закупить у Франції 50 нових вертольотів для армії

З 14 млрд доларів на рік, які надають з бюджету Польщі на потреби збройних сил країни, 9 млрд ідуть на модернізацію та закупівлю нових видів озброєння.

Про це сьогодні, 13 жовтня, під час прес-конференції на тему: «Хто кому сьогодні більше потрібен: Україні – НАТО чи НАТО – Україна?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив заступник командувача Стратегічних сил НАТО, (2010-2013 рр.), представник Республіки Польща в НАТО (2009-2010 рр.) генерал Мєчислав Бєнєк.

– Ми провели реформу своїх збройних сил. Ми брали участь у всіх військових операціях НАТО, у морських, наземних та повітряних. Цим ми удосконалювали свої збройні сили. Частка польських офіцерів у структурах НАТО є дуже значною, – каже він.

Хоча, зізнається, що в окремих військових структурах є залишки радянського озброєння.

– Так, маємо на озброєнні літаки МІГ-29, але вони модернізовані та удосконалені до стандартів НАТО. Крім того, ми маємо намір ще купити 50 нових вертольотів у Франції, – розповідає генерал.

За його словами, НАТО вимагає від своїх членів віддавати на потреби армії не менше, ніж два відсотки внутрішнього валового продукту. 

– Країна мусить мати армію, яка витримає перший удар недоброзичливого сусіда, поки члени альянсу встигнуть надати їй допомогу, – пояснює Мєчислав Бєнєк.

Але Польща дуже задоволена своїм членством в НАТО, тому що отримала від цієї співпраці дуже багато.

Архіви