Росія спробує захопити Донецьку та Луганську області цілковито, – експерт

Доля України цікавить Європу та США найменше і тільки з тієї причини, щоби росіяни не дійшли до Європи. Україна трактується ними як можливий буфер, як своєрідний захисний пояс.

Про це під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом – Москвою– Петрозаводськом на тему: «Як цьогорічні мінські домовленості вплинуть на агресивну політику Росії проти України і реакцію на війну в Донбасі країн ЄС і США?» заявив львівський громадський діяч Андрій Іонов.

– Очевидно, європейські лідери та американці страшенно бояться, що ж робити з Росією, яка раптом розпадеться. Що може представляти собою Росія без Путіна, який зараз в якоюсь мірою консолідує російське суспільство. Зараз рейтинг підтримки Путіна достатньо високий. Але Путін – це збірний образ, це група, яка тримає Росію в наморднику. А що буде, якщо Росія розпадеться? Чи не отримаємо ми багато територій з ядерною зброєю? Ось чого боїться Європа. Що страшніше:  розпад Росії чи дати можливість Путіну залишитися в якихось межах, в коридорі, який контролюється?, – каже львів’янин.

За його словами, хотілося би, щоби Мінськ-2 закінчився миром. Нехай поганим миром (солом’яною згодою), але миром. Але те, що зараз відбувається, наразі свідчить про те, що якщо й буде мир чи перемир’я, то, на жаль, не довго.

– Обов’язково, на мою думку, відбудеться спроба захопити Донецьку та Луганську області цілковито. Можливі спроби та територіальні претензії, які будуть розвиватися й далі. Зміст зрозумілий: розбалансувати ситуацію та забезпечити тривалий процес нестабільності для того, щоби Україні було важко відбутися як державі. І таким чином зробити все, щоби українська держава розвалилася або перетворилася на банального сателіта, – вважає Андрій Іонов.

Тому, на його думку, як би не хотілося вірити, що мінські переговори закінчаться миром, на жаль, це не так. І ця російська імперськість, яка завжди була, на відміну від українського хуторянства, призведе до того, що тиск буде продовжуватися і на цьому не закінчиться.

– Що стосується бандформувань, то без зброї та грошей вони дуже швидко злідківуються. Історія показує:всі ці махновщини, семенівщини закінчувалися дуже швидко – регулярні частини вводилися і на цьому все, – каже він. 

Архіви