Про зарплату практиканта ліпше повідомити ДФС, – експерт

Якщо ви плануєте нараховувати заробітну плату своєму практиканту чи стажисту, то потрібно повідомити про це Державну фіскальну службу. Хоча у своїх листах фіскальна служба каже, що не потрібно.

Про це сьогодні,12 липня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Мар’яна Кавин.

За її словами, у листі Держслужби з питань праці від 19 травня цього року № 5783/4.1/4.1-ДП-17 та у листі Мінсоцполітики від 8 серпня 2016 року № 1102 /13/84-16 наголошують, що повідомляти фіскальну службу про те, що на підприємстві перебуває учень на виробничій практиці або ж стажується стажист, не потрібно.

– Якщо в майбутньому ви в 1 ДФ його покажете під ознакою 101, якщо в ЄСВ ви його покажете під 01 як трудовий договір, тоді повідомляти потрібно. Якщо цього у вас не буде – вірте тому, що пишуть в листах фіскальні органи. Але добре думайте, – попереджає вона.

Адже, якщо роботодавець не повідомить, то йому можуть інкримінувати «прийняття на роботу без належного оформлення трудового договору». А за неукладення трудового договору штрафна санкція – 96 тисяч гривень. Хоча вже існують судові рішення, які зменшили цей штраф до суми в 3200 гривень. Проте такого, аби скасували зовсім – немає.  

Архіви