Як підприємцям-жертвам кібератаки врятуватися від штрафів, – експерт

Строк реєстрації податкових накладних, яку зупинено через масштабну кібератаку, що відбулася 27 червня і вразила комп’ютерні мережі українських установ та підприємств, – ще не продовжено.

Про це сьогодні, 12 липня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила партнер компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

Вона нагадала, що всі податкові накладні, виписані з 1 до 15 червня, мали бути зареєстровані в реєстрі до 30 червня. Але через кібератаку підприємці та підприємства не змогли цього зробити. І тепер їм загрожує чималий штраф.

Наразі Кабмін України на засідання 4 липня схвалив проект закону, за яким в разі таких форс-мажорних обставин можна буде продовжити термін внесення податкових накладних. Але цей закон, який пропонує зміни до Податкового кодексу, ще нікуди не внесений. Тому експерти пропонують варіанти порятунку від штрафів.

– Якщо ви стали жертвами кібератаки, то звертайтеся до Торгово-промислової палати, нехай вона дасть документ, що така форс-мажорна ситуація мала місце. Також  треба подати заяву до кіберполції. Ці дві довідки підтвердять, що було таке. А, згідно з Податковим кодексом, податковий борг, який виник внаслідок форс-мажорних обставин, підлягає списанню. Якщо все ж на вас накладуть штраф, то його можна буде списати або оскаржити. Це буде довго, але це можна зробити, – пояснює покроково можливий захист підприємців Людмила Шахно.

Архіви