Політв’язень з Криму Юрій Ільченко оселиться у Львові

Політичний в’язень Юрій Ільченко, якому підконтрольна Кремлю влада Криму інкримінує 280 і 282 статті Кримінального кодексу Росії (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності і розпалювання міжнаціональної ненависті або ворожнечі), та який два місяці тому втік з півострова на материкову Україну, прийняв рішення оселитися у Львові.

Про це  він повідомив сьогодні, 19 серпня, під час прес-конференції на тему: «Втеча політв’язня Юрія Ільченка з Криму та ситуація з правами людини у Криму», що відбулася у Львівському прес-клубі.

За його словами, після анексії Криму він та його родина відмовилися визнати себе громадянами Росії.

– Російська Федерація є для нас ворогом. Інакше не можна назвати ту країну, яка окупувала наші землі та вбиває наших солдат, – вважає він.

Він розповідає, що спочатку під час поїздок в Україну, йому та його батькам створювали жахливі умови: їх допитували, затримували на кілька годин, на батьків цькували собак. Потім Юрій Ільченко у своєму навчальному центрі зі своїми співробітниками відсвяткував перший день Незалежності на окупованій території, 24 серпня 2014 року. Наступного ж дня до нього завітали співробітники ФСБ та Центру протидії екстремізму. Упродовж року ці служби спостерігали за українським патріотом. А 2 липня 2015 року заарештували.

– У мене був пост в інтернеті, в якому я закликав до повної блокади Криму. Щоби не постачати туди ані їжу, ані електрику, ані воду. І закликав до позбавлення українського громадянства тих осіб, які прийняли громадянство країни-окупанта, – розповідає Юлій Ільченко.

За його словами, його переконували прийняти російське громадянство та намагалися звинуватити в тому, що він є координатором «Правого сектора» в Севастополі й хотів підірвати пам’ятники Леніну. У в’язниці його били та принижували, в камері він сидів із злочинцями, яких навіть людьми назвати не може. Все це тривало 11 місяців.

І коли чоловіка посадили під домашній арешт, то скористався нагодою втекти. А згодом з Криму до України вдалося виїхати і його батькам. Тільки коли це сталося, Юрій Ільченко дав прес-конференцію, де розповів, як йому вдалося втекти. 
Російські спецслужби зреагували на таке миттєво – буквально два дні тому його звинуватили в педофілії.

– Якби мене не боялися, то не хотіли би мене очорнити. На багатьох патріотів України заводили фіктивні справи. Багато опозиціонерів в Росії сидить не за політичними статтями, а за іншими, сфальсифікованими, – так відреагував Юрій Ільченко на нові звинувачення. 

Архіви