У Львові закликали писати політв’язням в Росії листи, щоби унеможливити катування

Єдине, що може допомогти політв’язням, яких незаконно утримують в Російській Федерації, – це широкий розголос та міжнародний тиск.

Про це  сьогодні, 19 серпня, під час прес-конференції на тему: “Втеча політв’язня Юрія Ільченка з Криму та ситуація з правами людини у Криму”, яка відбулася у Львівському прес-клубі повідомив політв’язень Юрій Яценко.

Він наголосив, що в цих справах правового рішення суду не може бути, тому що рішення приймають у Кремлі. 
– Росія звинувачує українських патріотичних громадян в диверсіях, карательстві, шпигунстві, щоби виправдати свою гібридну війну проти України, щоби показати своїм громадянам, що Україна є небезпечна та є агресором, щоби заповнити свій внутрішній інформаційний простір Україною як ворогом.

За його словами, кожен громадянин України може морально підтримати політв’язня, написавши йому листа.

– Це має ефект. Адміністрація СІЗО, в’язниць, колоній бачить особливу увагу до політв’язня. І тоді набагато важче застосовувати до нього катування та тиск. І з власного досвіду знаю, що коли ти знаєш, що за тебе борються, то це додає тобі сили, – каже Юрій Яценко.

Також він вважає, що потрібно домагатися матеріальної компенсації від Росії постраждалим українцям. Зараз у в’язницях Росії перебуває 50 українських чоловіків-політв’язнів. І тепер їхні родини мусять витрачатися на адвокатів, на посилки та передачі своїм рідним. Юрій Яценко нагадав, що Німеччина дотепер виплачує компенсацію особам, які постраждали від Холокосту.

Архіви