Найбільший у світі портрет Франка складуть з шести рухомих скульптур

27 серпня в рамках святкування 160-ліття Івана Франка на площі перед Оперним театром у Львові будуть рухатися шість скульптур, які складуться воєдино в найбільший у світі портрет Франка.

Про це сьогодні, 19 серпня, під час прес-конференції на тему: «Як Львівщина відзначатиме 25 річницю Незалежності України, День Державного Прапора та 160-ту річницю від народження Івана Франка», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив скульптор Василь Одрехівський.

– Уже три місяці йде активна робота над створенням скульптур. Дванадцять випускників Львівської національної академії мистецтв працюють над створенням шести скульптур. Вони будуть чотириметрові. І покликатимуться з тематикою творчості Івана Франка, – каже він.

За його словами, ці скульптури будуть рухатися, на противагу тим стаціонарним пам’ятникам, які вже навіть не помічають в міському ландшафті.

Після святкування дня народження Франка у Львові ці скульптури перевезуть до Нагуєвичів. 
За словами директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Христини Береговської, це святкування поєднає в собі образотворче мистецтво монументальної скульптури, театру, хореографії, літературних читань і симфонічної музики.  Дійство розпочнеться о восьмій вечора, коли вже стемніє, тому що режисурою передбачені світлові ефекти.

– Усе буде інтерактивно і абсолютно некласично. З класичного буде тільки симфонічний оркестр, який створюватиме музичне тло, – каже вона.

За її словами, організатори вагалися, що варто зробити, аби привернути увагу молоді та не образити старше покоління, яке звикло до класичного сприйняття Франка.  

Архіви