Центри протидії кібератакам Росії створені в Естонії, Бельгії та інших країнах

Росія проводить нахабну пропаганду. Ми це називаємо інфообстрілом. Ця пропаганда лунає з різних російських медіа, і вся інформація спотворена й подається з точністю до навпаки.

Про це сьогодні, 13 жовтня, під час прес-конференції на тему: «Хто кому сьогодні більше потрібен: Україні – НАТО чи НАТО – Україна?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив заступник командувача Стратегічних сил НАТО, (2010-2013 рр.), представник Республіки Польща в НАТО (2009-2010 рр.) генерал Мєчислав Бєнєк.

На його думку, дуже багато важить у війні не тільки летальна зброя, але й пропаганда. І ця кібервійна достатньо успішно ведеться з боку Росії.

Водночас військові НАТО вже давно працюють над протидіями кібератакам. Тому що Росія веде ці інформаційні війни не тільки проти України, але й проти інших країн.

– Ми маємо центри протидії в Естонії, в Брюселі, в інших країнах, – говорить генерал.
За його словами, НАТО може протидіяти військовим на суходолі, в повітрі, на морі та в космосі. І все це є юридично врегульовано.

– А ось кіберпростір, ніби, нікому не належить, але ним володіє той, хто володіє найвисокотехнологічнішими засобами. Тому на останньому саміті в Варшаві була розроблена низка заходів протидії кібератакам, – каже Мєчислав Бєнєк.

Архіви