Погасити водою пожежу на Грибовицькому сміттєзалищі нереально, – хімік

Про це сьогодні, 9 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему «Грибовицька зона: наслідки для екології і здоров’я», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявила доцент кафедри фізичної та колоїдної хімії хімічного факультету ЛНУ імені Івана Франка Лідія Бойчишин.

– Потрібно гасити сипучими матеріалами, наприклад, піском та органічними пінними матеріалами, про які відомо пожежникам. Однак, я розумію, що коштів на ці матеріали не вистачає. Тому сиплять пісок, – каже вона.

Щодо причин, які спричинили пожежу на звалищі, то, на її думку, винними можуть бути ті, хто неконтрольовано відбирав біогаз.

– Підтягували його під тиском, витягнули газ, пішла іскра, обвалився шар сміття і таким чином почало горіти. Почали вигорати канали, по яких збирався цей метан. І сьогодні спробуй зупинити по всьому сміттєзвалищі оцю капілярну систему, по якій виходить біогаз, – висловлює припущення  Лідія Бойчишин.

За словами науковця, ліпшого, дешевого, екологічно чистого та енергомісткого пального, ніж природній газ, немає.А в ситуації тотального зубожіння місцеві мешканці можуть шукати різноманітні шляхи для обігріву своїх осель. 

Архіви