Львів’яни п’ють воду з Грибовицького сміттєзвалища

Про це сьогодні, 9 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему «Грибовицька зона: наслідки для екології і здоров’я», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив доцент кафедри екологічної та інженерної геології і гідрогеології геологічного факультету ЛНУ імені Івана Франка Володимир Харкевич.

Він нагадав, що неподалік сміттєзвалища, лише за сым-дев’ять кілометрів розташовані Завадівський і Зарудцівський водозабори. 
– При відкачуванні води з цього водозабору утворюється депресійна лійка, край якої якраз захоплює сміттєзвалище. І всі ці індегрієнти забрудників потрапляють до води, яку постачають до Львова, – каже Володимир Харкевич.

За його словами, останні дослідження, які він бачив, показали, що вміст свинцю у воді перевищує гранично допустиму концентрація в 1,5-2 рази. Щоправда, ці дослідження датовано 2004 роком. 

Крім того, доцент кафедри екологічної та інженерної геології і гідрогеології геологічного факультету ЛНУ ім. І. Франка стверджує, що у всіх водозаборах, які використовують для постачання води у Львів, є  технічна, а не питна вода. 

– Ця вода не придатна для вживання. Найгірший стан зі Стрийським водозабором. Якщо раніше це була найкраща вода, то тепер – найгірша. Біля села Бориня Турківського району здійснено гідророзрив з допомогою ціанідів. У тріщину колектора закачали ціаніди, які проникають у річку Стрий, у Стрийський водозабір. Львів’яни п’ють воду з ціанідами, – розповідає він.

За словами науковця, в такий спосіб тут шукали газ. А в підсумку – зіпсували воду, яку подають до Львова. 
– Цианід є причиною серцевих захворювань зі смертельними наслідками, – нагадав Володимир Харкевич.

Архіви