Переселенка з Маріуполя готується відкрити у Сколе перукарню: хто і як допомагає

Перукарка з Маріуполя Олена Бикова безплатно стриже вимушених переселенців. Послуги надає у місцевому штабі гуманітарної допомоги, що у Сколе на Львівщині.

 

Про це інформує Суспільне, пише Dailylviv.com.

Жінка ще у Маріуполі мріяла відкрити власну салон-перукарню, навіть подала документи, проте почалася повномасштабна війна. Суспільне поспілкувалось із жінкою.

Перукарка Олена Бикова з Маріуполя. Живе на Львівщині у Сколе з вересня 2022 року. Перукарські послуги надає у місцевому штабі гуманітарної допомоги. Тут жінці допомогли облаштувати кімнату, де вона безплатно стриже переселенців.

“Я тут перебуваю з десятої до першої години, працюю тут. Ми всі, хто пережив війну, ми допомагаємо один одному. Я бачу, якщо в родині троє діток, вони з гарячих точок виїхали, і в них немає роботи. Я з них нічого не беру”, — говорить переселенка з Маріуполя Олена Бикова.

Чоловік Олени військовий. З Маріуполя жінка виїхала разом з двома своїми дітьми 21 квітня 2022 року.

“Весь цей час ми були в свекрухи у приватному будинку. Сиділи і спали у підвалі. Хвороби, нестача їжі. Діти лягають спати і кажуть: “Мамо, ми хочемо їсти”. Ми там їли суп на воді з картоплею. Доїдали те, що було у підвалі, тому що продуктів не було. Коли не було обстрілів, ми ходили до колодязя по воду. А деякі люди з річки пили, з батарей зливали. Я приїхала сюди (на Львівщину, — ред.) аж плакала і думала: чому я раніше сюди не приїхала”, — розповідає Олена Бикова.

Олена мріє відкрити свою перукарню. Консультували Олену щодо відкриття власної справи представники громадської організації Центру “Жіночі перспективи”.

“Такі жінки, як Олена — це приклад того, що консультування допомагає. Вона вже складає бізнес-план, вона буде проходити спеціальне навчання для того, щоб отримати грант в наших інших проєктах. Вона буде отримувати фінансову підтримку для того, щоб облаштувати краще перукарське робоче місце. Буде допомагати іншим людям та своїй сім’ї, собі допомагати, тобто мати прибуток з цього”, — каже представниця ГО “Центр “Жіночі перспективи” Олена Кальбус.

Архіви