90 осіб на Львівщині отримали мікрогранти на власну справу: який бізнес розпочали

Особи, які хочуть відкрити власну справу або вже займаються бізнесом, можуть отримати мікрогрант на розширення підприємницької діяльності – до 250 тис. грн.

 

Про це на пресконференції у Львівському пресклубі повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк, пише Dailylviv.com.

“З 90 осіб, які отримали торік мікрогранти на започаткування власної справи, 70% використали ці кошти на відкриття власного агробізнесу: вирощування садів, ягід, створення ферм, перероблення продукції тощо.  Далі йдуть відкриття СТО, швейних цехів.

Приблизно 80% тих, хто звертається по допомогу – це чинний бізнес, який хоче далі розвиватися і розширюватися”,- зазначив Василь Барилюк.

Нагадаємо, урядова ініціатива «єРобота» стартувала у липні 2022 року. Відповідно до неї особи, котрі прагнуть відкрити власну справу або вже займаються бізнесом, можуть отримати мікрогрант на розширення підприємницької діяльності у розмірі до 250 тис. грн за умови створення не менш як одного нового місця праці.

Як наголосив директор ЛОЦЗ, зараз є надзвичайно великі можливості для працевлаштування.

“Така ситуація на ринку праці зумовлена тим, що на період воєнного стану виплата допомоги з безробіття обмежена 90 днями (до війни допомога виплачували упродовж року). Також  до війни діяли обмеження стосовно пропозицій вакансій –  центр зайнятості обов’язково мусив запропонувати «підхожу» роботу відповідно до кваліфікації безробітного. Зараз “підхожою” вважається та робота, де пропонують заробітну плату не нижчу від мінімальної. До війни ми платили до 90 млн грн допомоги з безробіття, зараз за квартал заплатили лише 40 млн грн. Кошти, які вивільнились, скеровуємо на грантові програми з відкриття та започаткування власного бізнесу,”- пояснив Барилюк.

На Львівщині шукають інспекторів пенітенціарної системи

 

Архіви