25 квітня – престур у Новояворівськ: «Разом легше: як жінки-ВПО інтегруються в Новояворівську територіальну громаду. Досягнення і виклики».

Престур відбувається в рамках проєкту Women’s New Horizons (адвокаційна підтримка внутрішньо переміщених жінок у Львівській області), який реалізовує ГО  “Центр “Жіночі перспективи” за підтримки проєкту ООН Жінки в Україні “Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні” та фінансує Уряд Швеції у співпраці з офісом віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

8: 45 – збір журналістів, вул.Городоцька, біля ТЦ “Скриня”;

9:00 – виїзд у м. Новояворівськ;

Програма престуру:

10:00 – 10:15 – зустріч з головою Новояворівської територіальної громади Володимиром Мацелюхом. Розповідь про річний досвід Новояворівської тергромади у роботі з ВПО: як змінювався її алгоритм, яких викликів не очікували, з якими впоралися найкраще, а які громаді розв’язати не під силу і чия допомога для цього потрібна.

10:15-11:30 – пресконференція з керівниками підрозділів Новояворівської міської ради, які працюють з ВПО, на тему: “Соціальні питання, працевлаштування, медицина, освіта: до працівників яких сфер ВПО звертаються найчастіше і з якими проблемами”.

Спікери:

Світлана Осьмак, начальниця Новояворівського управління Яворівської філії Львівського обласного центру зайнятості;

Оксаною Білан-Звізло, директорка центру надання соціальних послуг Новояворівської міської ради;

Богдан Жмурко, в.о. керівника загальної практики сімейної медицини КНП Новояворівської лікарні імені Юрія Липи Новояворівської міської ради;

Леся Кабан, фахівчиня відділу освіти Новояворівської міської ради;

Уляна Ганусяк, начальниця центру надання адміністративних послуг Новояворівської міської ради.

Присутні:

Іванна Попик, секретар Новояворівської міської ради;

Надія Бойко, начальниця відділу охорони здоров’я та соціального захисту населення Новояворівської міської ради;

Галина Стадник, начальниця служби у справах дітей Новояворівської міської ради;

11:30-11:45 – зустріч з Маргаритою Божко, менеджеркою Консультативно-координаційного центру для ВПО;

Інформація про роботу центру: які категорії ВПО звертаються, тематика звернень, чим центр може допомогти і як це робить.

12:00-13:00 – відвідини гуртожитку ДНЗ “Новояворівське вище професійне училище”, де проживають ВПО.

Журналісти почують історію жінок-ВПО, мешканок гуртожитку, які з допомогою центру “Жіночі перспективи”, вибороли своє право на гідний побут. Їхній приклад може стати покроковою інструкцією для ВПО, які потрапили в аналогічну ситуацію.

13:10 -14:00 – обід, м. Новояворівськ;

14:00-15:00 – відвідини освітньо-реабілітаційного центру науки «Кристал’НЯ» для дітей, які постраждали внаслідок війни. Тут дітей відволікають від війни наукотерапією. Вони ліпять, малюють,  досліджують, дивляться навчальні відеоролики і мультфільми, влаштовують «відкриті мікрофони» і дебати.

Засновники центру – переселенці з Харкова Вікторія Круглова та Сергій Биченко.

15:00-16:30 – екскурсія у Новояворівський краєзнавчий музей, як осередок культурної інтеграції ВПО і арттерапії. Майстер-клас з традиційного розпису яворівської забавки разом з ВПО. Спілкування в невимушеній атмосфері з ВПО та представницями музею – Лесею Більською та Галиною Рось.

16:45 — повернення до Львова.

Координаторка проєкту Women’s New Horizons – Олена Кальбус.

Місцева координаторка у Новояворівській громаді – Леся Більська.

Для участі в престурі просимо зареєструватись за посиланням: https://forms.gle/FuFThF6nLx6RjmUe7

Контактна особа: прессекретарка проєкту Заріна Акопянц, 097 934 55 77

Довідка про проєкт

Мета проєкту Women’s New Horizons – надати допомогу жінкам-ВПО зі задоволення найбільш актуальних потреб та реалізації їхніх прав на участь у прийнятті рішень на місцевому та регіональному рівнях.

У рамках проєкту внутрішньо переміщені жінки (жінки-ВПО) та жінки з громади, що приймає, отримують необхідну гуманітарну, психосоціальну, інформаційну, правову, економічну та іншу підтримку.

На сьогодні 512 жінок та їхніх сімей отримали гуманітарну допомогу, близько 160 жінок отримали інформаційні, психолого-соціальні та юридичні консультації, 67 жінок взяли участь в обговоренні потреб та планів дій для їх задоволення, навчання та тренінги з адвокації пройшли 105 жінок.

Одним з перших етапів проєкту було дослідження у 9-ти громадах області щодо потреб ВПО. У дослідженні взяли участь близько 400 жінок-ВПО та місцевих мешканок у таких громадах

Архіви