Організаторки 8 березня у Львові попередили про можливі провокації

8 березня у Львові відбудеться низка заходів з нагоди дня прав жінок та миру, які організували жінки Львова для своїх однодумниць.

Про це сьогодні, 7 березня, під час прес-конференції на тему: «8 березня 2019 року у Львові: День прав жінок та миру, День «весни і краси» чи День нападів на активісток?», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила заступниця голови ГО Центр «Жіночі перспективи» Марта Чумало.

Об 11.00 на площі Ринок біля Ратуші відбудеться мітинг на захист прав жінок. 

– Ми будемо говорити, що відбувається з нами, в який спосіб ті чи інші групи жінок відчувають дискримінацію, і що ми можемо зробити, аби цю ситуацію змінити, – каже вона. 

Крім вуличних заходів, будуть панельні дискусії та інші події.

– З попереднього досвіду ми зрозуміли, що до вуличних акцій приєднується до 200 осіб. Але є також велика потреба у просвітницьких заходах. Тому ми вирішили започаткувати програму «Жінки в дії» і підкреслити, що жінки є дієвими, що вони є не тільки об’єктами краси, що у Львові є активні та впливові діячки, представлені в абсолютно різних сферах. Але треба згадувати, що жінки стикаються з проблемами, – наголосила менеджерка ГО «Феміністична майстерня» Йош..

Отож, цього дня у Львові відбудеться зустріч з Іриною Подоляк, Катериною Садовою-Кіт та Мартою Чумало в Urban-бібліотеціі. Заплановані також лекція Марти Гавришко «Гендер і тероризм» в музеї «Територія терору» та фільм «Вона прекрасна, коли злиться», дискусія «Жінки в архітектурі» у Пороховій вежі і концерт в органному залі «Жінки-композиторки» .  

Водночас організаторки подій повідомили, що отримали тривожні сигнали про можливі провокації осіб, які мають іншу позицію.  

– Ми робимо дуже багато, щоби ці заходи були безпечними для наших учасниць. Але загрози є. Але це також добрий момент поговорити про те, в який спосіб ті рухи, які мають інші погляди, застосовуючи грубу силу, втручаються в різні заходи. Це демонструє те, що ми хочемо змінити, – говорить Марта Чумало. 

Заступниця голови ГО Центр «Жіночі перспективи» сподівається, що поліція виконає свої обов’язки та забезпечить безпеку всіх учасниць заходів.  

Архіви