У Львові покритикували нардепів за утиски прав жінок

Торік народні депутати прийняли законодавство щодо захисту жінок від насильства та дискримінації. Водночас ці ж народні обранці намагалися заборонити аборти та притиснути права жінок, покликаючись на міфічні сімейні цінності.

Про це сьогодні, 7 березня, під час прес-конференції на тему: «8 березня 2019 року у Львові: День прав жінок та миру, День «весни і краси» чи День нападів на активісток?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила юристка ГО «Центр «Жіночі перспективи» Галина Федькович. 

– 2018 рік був визначальним для захисту прав жінок в Україні. Набули чинності нові закони, котрі законодавчо перевели питання захисту прав жінок від домашнього та сексуального насильства на якісно вищий рівень. Нарешті було криміналізовано домашнє насильство. Також відбулися суттєві зміни стосовно захисту та притягнення осіб до відповідальності за вчинення зґвалтування через відсутність згоди потерпілої особи, – сказала вона.

За словами Галини Федькович, уряд прийняв кілька національних програм, які спрямовані на реальне впровадження зобов’язань України з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок. 

Але депутати вносять певні ініціативи, які можуть перекреслити всі досягнення із захисту прав жінок. 

– Упродовж 2018 року у Верховній Раді розглядали два законопроекти, які стосувалися внесення змін до законодавчих актів України щодо захисту суспільної моралі та традиційних сімейних цінностей. Але ми так і не зрозуміли, що автори мають на увазі під формулюванням «сімейні цінності».  Ще було винесено законопроект про заборону абортів. Такі законопроекти виникають у нас час від часу. Хоча всі знають, що вони не можуть бути прийнятими, тому що вони обмежують права жінок, які вже забезпечені Конституцією, – дивується юристка. 

На її думку, окремі особи та організації намагаються свої релігійні переконання накласти на законодавство України і зобов’язати все населення країни жити за правилами, які вони самі собі вигадали. 

– Якщо почитати обґрунтування цих законопроектів, то це є фантасмагоричні аргументи, не підтверджені жодними фактами чи дослідженнями. Це є маніпуляція задля досягнення своїх політичних інтересів, – наголосила Галина Федькович. 

Архіви