День Незалежності Львівщина розпочне молитвою за Україну

23 серпня, о 9 ранку, у Львові на вулиці Винниченка, біля будівлі обласної адміністрації, відбудеться підняття прапору відповідно до військового церемоніалу.

Про це сьогодні, 19 серпня, під час прес-конференції на тему: «Як Львівщина відзначатиме 25 річницю Незалежності України, День Державного Прапора та 160-ту річницю від народження Івана Франка», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила т.в.о. директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації Марія Вагіла.

Вона нагадала, що цього дня Україна святкує День Державного прапора України. І через урочистості проїзд вулицею Винниченка буде перекрито, а мешканців прилеглих вулиць просять не паркуватися там.

– У рамках заходу відбудеться урочисте проходження роти почесної варти. А під час церемоніалу представники 80-ої окремої десантно-штурмової бригади передадуть свій бойовий прапор членам учнівського обласного парламенту. Наприкінці відбудеться дефіле військового оркестру Національної академії сухопутних військ, – перелічує вона.

Також цього дня виповниться рік, як розпочали роботу патрульні поліціянти у Львові. І з цієї нагоди відбудуться заходи біля пам’ятника Тарасові Шевченкові. А ввечері тут же розпочнеться концертне та лазерне шоу.

День Незалежності, 24 серпня, у Львові та області розпочнеться з молитв за Україну. Молебні відбудуться у всіх церквах. 
Урочистості у Львові розпочнуться о 9.30. До площі перед пам’ятником Шевченкові прибудуть колони спортсменів, молоді та громадських діячів, які вирушать сюди від 25 пам’ятників в області. 

За словами Марії Вагіли, тут усі разом виконають гімн України. А найбільш видатним та шанованим особам вручать нагороди. 
Також цього дня, о 12.30 відбудуться заходи на полі почесних поховань №67 та №66 на Личакові.

А вже після завершення протокольних заходів, починаючи з опівдня і до опівночі, біля пам’ятника Шевченка проходитиме святковий концерт. 

За словами голови Студентського братства Львівщини Бориса Пошивака, святковий концерт розпочнеться з виконання гімну України.

– Далі виступлять молоді львівські гурти, будуть флеш-моби, вікторини на знання історії України. Закінчиться концерт виступами гуртів «The Вйо» та «ФлайzZzа», – розповідає він.

Урочиста академія відбудеться в Оперному театрі. Розпочнеться вона о 19.30. На ній виступлять відомі українці, які зараз живуть і працюють за кордоном.

– Буде різножанрова музика. Оперний спів виконавиці Віденської опери Вікторії Лук’янець під диригуванням Курта Шмідта. Джаз з Брюсселю, фольк з Нью-Йорка, – каже вона.

Архіви