На західному кордоні створять пересувні пункти перевірки документів

З 20 грудня до 15 січня жоден прикордонник, який охороняє кордони України з Польщею, у відпустку не піде.

Про це сьогодні, 20 грудня, під час прес-конференції на тему: «Готовність пунктів перепуску на західному кордоні України до святкових дні», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив офіцер західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Василь Вітровчак.

Він нагадав, що Україна має 11 пунктів перепуску на кордоні з Республікою Польща, шість з них, за класифікацією, є для автомобільного сполучення.

– Кожного року ми бачимо збільшення пасажиропотоку. Натомість пункти пропуску були збудовані, щоби обслуговувати певну кількість осіб та транспортних засобів. Тому «Краківець» працює на 120 відсотків понад своєї потужності, «Шегині» – на 90 відсотків, «Рава-Руська» – так само, – пояснює Василь Вітровчак черги на кордонах та необхідність будівництва нових пунктів перепуску.

Але, щоби громадянам не довелося у новорічно-різдвяні канікули стояти в чергах на кордоні, прикордонники залучать в цей час більшу кількість інспекторів та створять пересувні пункти перевірки документів.

Також він нагадав, що організовані туристичні групи мають можливість надіслати листа до прикордонної служби з переліком осіб, які будуть їхати, та іншими даними. Їм призначать годину і повідомлять, на яку смугу руху та до якої кабінки паспортного контролю під’їхати.

– У такому випадку здійснюється спрощений паспортний контроль. Тому що всю потрібну інформацію ми отримаємо заздалегідь і маємо можливість її перевірити, – Василь Вітровчак зазначив, що адреси електронних скриньок, на які потрібно надіслати такого листа, можна побачити на сайті Державної прикордонної служби України http://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-kordonu-organizovanimi-turistichnimi-grupami/

Помічник начальника західного регіонального управління  Держприкордонслужби Володимир Шеремет зауважив, що найбільше навантаження в ці дні очікують на ділянці угорського кордону.
– Саме сюди наші громадяни активно їдуть, щоби кататися на лижах в Австрії,  Італії, – каже він.

Архіви