На Львівщині почали фіксувати «технічних» кандидатів в Президенти

Представники восьми кандидатів у Президенти стовідсотково були присутніми на перших засідання окружних виборчих комісій у Львівській області.

Про це сьогодні, 22 лютого, під час прес-конференції на тему: «Екватор виборчої кампанії: створення окружних виборчих комісій та зростання активності на Львівщині», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив координатор спостереження Громадянської мережі «ОПОРА» за виборами Президента у Львівській області Тарас Радь.

Це – представники Юлії Тимошенко, Петра Порошенка, Анатолія Гриценка, Володимира Зеленського, Романа Безсмертного, Олександра Вілкула, Андрія Новака і Сергія Носенка. 

– Вони склали присягу в усіх дванадцяти ОВК Львівщини. Високий рівень дисциплінованості також у представників Олександра Шевченка, Андрія Садового, Руслана Ригованова, Володимира Петрова, Юлії Литвиненко, Олега Ляшка, Валентина Наливайченка, Віктора Кривенка, Василя Журавльова та Миколи Габера, у яких перше засідання пропустили по одному члену комісії. Натомість найменш дисциплінованими є представники Ігоря Шевченка, Олександра Соловйова, Віктора Бондара, Юрія Тимошенка, Віталія Купрія, Юрія Дерев’янка, Ігоря Смешка, Олександра Данилюка, Іллі Киви та Ольги Богомолець, – зазначив Тарас Радь. 

За його словами, хоча відбулося лише одне засідання окружних виборчих комісії, але спостерігачі вже зафіксували факти формування груп членів комісій, які працюють в інтересах певних кандидатів. 

– Це – координація частини комісії в межах однієї комісії в інтересах топових кандидатів. Ми зараз не готові відповісти, хто з кандидатів є технічним, але розуміємо, що це буде по десять кандидатів в інтересах Петра Порошенка та Юлії Тимошенко. В процесі спостереження ми це встановимо. Але вже розуміємо, як буде відбуватися голосування в таких комісіях, – сказав Тарас Радь. 

Довідка

 Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі в усій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів набагато швидше за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, «ОПОРА» моніторить використання бюджетних ресурсів для непрямої агітації. 

Архіви