Виборчим комісіям на Львівщині бракує кворуму, – експерт

Тільки одна окружна виборча комісія з дванадцяти у Львівській області не розпочала свою роботу.

Про це сьогодні, 22 лютого, під час прес-конференції на тему: «Екватор виборчої кампанії: створення окружних виборчих комісій та зростання активності на Львівщині», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив координатор спостереження Громадянської мережі «ОПОРА» за виборами Президента у Львівській області Тарас Радь.

Це – окружна виборча комісія №121 з центром у місті Дрогобич. Вона не змогла набути повноважень через те, що на першому засіданні, де члени комісій складають присягу, було на одну особу менше, аніж мінімально допускає законодавство. 

За словами Тараса Радя, до складу 12 виборчих комісій у Львівській області внесено 442 кандидатури. 

– У середньому в кожній комісії буде працювати 35-37 осіб. Це – дуже багато. У нас були побоювання, що виникнуть проблеми з проведенням засідань саме через те, що членів комісій дуже багато, і комісії не вдасться зібрати кворум. Крім того, в деяких комісіях є особи, які мешкають за межами області. Отож, комісії не зможуть працювати через те, що члени комісій пропускатимуть засідання, – пояснює він. 

Члени ОВК №119 з центром в Бродах. складали присягу впродовж двох днів. Для цього під час засідання оголосили перерву, аби члени комісії, які не прийшли першого дня, змогли долучитися наступного. 

– Це суперечлива практика. У законодавстві немає заборони щодо переривання засідання. Тож, так вдалось виконати норму про своєчасне проведення першого засідання, – зауважив експерт.

Також з третьої спроби вдалося провести перше засідання ОВК №125 в Старому Самборі, якій щоразу не вистачало кількох членів комісії для складання присяги. 

За словами координатора спостереження Громадянської мережі «ОПОРА» за виборами Президента у Львівській області, окремі засідання не відбулися вчасно через те, що керівництво комісій не повідомило членів комісії. Як потім з’ясувалося, це трапилося, зокрема, через неправильно зазначені номери телефонів. 

Крім того експерти зафіксували, що деяких членів комісій вже замінили, хоча робота в комісіях ще не почалася.

– Суб’єкти виборчого процесу, які подавали кандидатури членів комісій, вносили будь кого, аби зберегти за собою право мати там члена комісії. Вони розраховували, що в подальшому цю особу замінять. На жаль, така практика була завжди , – констатує Тарас Радь. 

Довідка

 Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі в усій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів набагато швидше за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, «ОПОРА» моніторить використання бюджетних ресурсів для непрямої агітації. 

 

Архіви