39 кандидатів в Президенти з 44 подали кандидатури своїх представників для формування окружних виборчих комісій у Львівській області.
Про це сьогодні, 22 лютого, під час прес-конференції на тему: «Екватор виборчої кампанії: створення окружних виборчих комісій та зростання активності на Львівщині», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила довготермінова спостерігачка Громадянської мережі «ОПОРА» у Львівській області Ольга Стрелюк.
– Жодного представника від Геннадія Балашова, Олександра Ващенка, Аркадія Корнадського та Євгена Мураєва. Окремо ми відмітили Дмитра Добродомова, оскільки ми його позиціонуємо як кандидата від Львівщини, тому що він мешкав у Львові до того, як став народним депутатам. Водночас жодного його представника в складі дванадцяти окружних виборчих комісіях ми не зафіксували, – зазначила вона.
За словами Ольги Стрелюк, по двоє представників Олега Ляшка та Романа Насірова очолюватимуть ОВК, натомість представники Віктора Бондаря та Олександра Соловйова – не головуватимуть у жодній комісії. Але це не є порушенням законодавства, стверджує Ольга Стрелюк.
– Інна Богословська подала всього чотири кандидатури до складу виборчої комісії. Дмитро Гнап – одну. Юрій Кармазін та Сергій Кривонос – по шість. По десять – Віталій Купрій та Ігор Смешко, – перелічує Ольга Стрелюк.
Що стосується гендерної структури, то в комісіях переважають жінки. Їх – 52 відсотки. 48% членів комісії становлять чоловіки. При цьому 55 відсотків керівних посад обіймають жінки і 45 – чоловіки.
Серед членів ОВК лише 28 відсотків мають досвід роботи в комісіях. 35 відсотків осіб ніколи не працювали в комісіях.
– Якщо говорити про досвідчених, то маємо і мастодонтів, які по 6-7 разів працювали у виборчих комісіях. Частина членів працювали спостерігачами, – говорить довготермінова спостерігачка Громадянської мережі «ОПОРА» у Львівській області.
Більшість членів комісій зазначили, що вони є безробітними.
– Мабуть, це через те, що люди працюють нелегально, тому й вказують, що вони офіційно не працюють. Також багато є пенсіонерів. Є освітяни, ФОПи, інженери, менеджери та бухгалтери. Значно менше лікарів та медсестер. Робота більшості членів комісії є безоплатною, – зазначила Ольга Стрелюк.
Довідка
Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі в усій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів набагато швидше за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, «ОПОРА» моніторить використання бюджетних ресурсів для непрямої агітації.