На Львівщині Глава УГКЦ освятить пам’ятник блаженному священномученику Омелянові Ковчу

Під час Всеукраїнської прощі духовенства УГКЦ  до Перемишлян 11 травня 2012 року  Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, освятить пам’ятник блаженному священномученику Омелянові Ковчу. Чин освячення та церемонія відкриття пам’ятника відбудеться відразу після Божественної Архиєрейської Літургії.

Представники УГКЦ та Комітет із вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча запрошують  духовенство і мирян узяти участь у цьому всеукраїнському паломництві. Розпочнеться проща о 9.30 Молебнем із вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча в перемишлянській церкві Святого Миколая, який очолить Блаженніший Святослав разом з єпископатом УГКЦ. Архиєрейська Божественна Літургія розпочнеться об 11.00 перед Народним домом міста.

Долаючи конфесійні та релігійні поділи, о. Омелян Ковч  сіяв зерна толерантності та порозуміння у вимучену багатолітньою окупацією українську землю. Ризикуючи власним життям, священик рятував євреїв від фашистських катівень і неминучої смерті. Останні трагічні сторінки його життя показали світові приклад відданої самопожертви заради ближнього. Навіть у пеклі Майданека в’язень номер 2399 засвідчив вірність своєму священичому покликанню та показав приклад великого християнського милосердя.  Свого часу Блаженніший Любомир (Гузар) сказав про те, що о. Омелян «був сином і священиком одного народу, загинув на землі другого народу, бо рятував синів і дочок третього народу». Помер о. Омелян Ковч 25 березня 1944 року в концтаборі «Майданек» (нині це територія міста Люблін, Польща). У 1999 році Єврейська рада України присвоїла о. Омеляну Ковчу звання «Праведник України», а вже в 2001 році у Львові він був  беатифікований Папою Іваном Павлом ІІ. Восени 2008-го Синод Єпископів УГКЦ проголосив блаженного священномученика Омеляна Покровителем душпастирів УГКЦ.

 

 

Архіви